05. 01. 2017 12:46 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Televízia BBC pobúrila. Satirou o ženách Islamského štátu

Niektorí však video chvália. Tvrdia, že je odvážne zosmiešňovať teroristov.

Televízia BBC pobúrila. Satirou o ženách Islamského štátu
Televízia BBC pobúrila. Satirou o ženách Islamského štátu

Skeč s názvom z dielne televízie BBC rozpútal búrlivú diskusiu na internete. Ide o satiru americkej reality šou o živote bohatých paničiek z New Yorku či Beverly Hills, ale vystupujú v nej moslimské ženy tešiace sa napríklad z nového kúsku v ich šatníku - samovražednej vesty s výbušninami.

Jedna z protagonistiek napríklad plače, lebo jej manžel neustále hovorí o svojich 40 pannách - čím tvorcovia narážajú na to, čo sľubujú samovražedným atentátnikom.

Mnohí diváci a komentujúci na sociálnych sieťach označili skeč za morálne dno. Nepáči sa im, že zosmiešňuje situáciu žien v Sýrii a podľa nich len podporuje negatívny stereotyp žien v tejto krajine.

Niektorí však video chvália. Tvrdia, že je odvážne zosmiešňovať teroristov. Jedna zo žien v skeči napríklad hovorí: "Už sú to len tri dni, čo mi zotnú hlavu a ja stále netuším, čo si oblečiem."

Ďalšia hovorí: "Ovdovela som päťkrát..." následne sa ozve výbuch bomby a ona dodá: "Tak šesťkrát."

"Robíte si žarty z hromadného znásilňovania, využívania detí ako samovraždených atentátnikov a zľahčujete svoju úlohu v podpore extrémizmu. Ste chorí, naozaj chorí a klesli ste na morálne dno," napísala jedna z diskutujúcich.

"Toto nie je sranda. Neprekáža mi satira, ale toto vám nevyšlo. Nielen, že zosmiešňujete reálny útlak žien zajatých Islamským štátom, je to aj veľmi zle napísané," napísal Waseem Khan.

"So všetkým, čo sa deje vo svete som si istá, že tí, ktorých ovplyvnil IS, alebo sú jeho obeťami, príbuzní zabitých počas teroristických útokov, sa rozhodne nebudú smiať," napísala Anna Butcher.


Komentáre ( 0)