09. 01. 2017 22:39 | JERUZALEM/TASR

K útoku v Jeruzaleme sa prihlásila neznáma palestínska skupina

Uvádza, že jeho členmi sú Palestínčania bez zahraničných kontaktov, ktorí boli aktívni už v minulosti a sú pripravení spáchať ďalšie útoky aj v budúcnosti.

Najprv zrazil ľudí na zastávke, potom ich dobil tĺčikom na mäso
Najprv zrazil ľudí na zastávke, potom ich dobil tĺčikom na mäso Foto: ENEX

K nedeľňajšiemu útoku nákladným autom vo východnom Jeruzaleme, ktorý si vyžiadal štyri obete na životoch a 17 zranených, sa prihlásila dnes doteraz neznáma palestínska skupina.
V arabských sociálnych sieťach tak učinilo zoskupenie, ktoré si hovorí Skupiny mučeníkov Baháu Aljána.

Uvádza, že jeho členmi sú Palestínčania bez zahraničných kontaktov, ktorí boli aktívni už v minulosti a sú pripravení spáchať ďalšie útoky aj v budúcnosti. "Nie je to prvá operácia, ktorú uskutočnili naše skupiny... Vlna ďalších akcií zameraných na obranu nášho Jeruzalema a odvetu za našich mučeníkov a uväznených bude nasledovať," hovorí sa v zverejnenom vyhlásení.

Pravosť tohto dokumentu sa zatiaľ nepodarilo overiť, skupina s týmto názvom sa zatiaľ na verejnosti neobjavila. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil predtým teroristický akciu v Jeruzaleme za "nový typ útoku".

"Útočia na nás osamelí vlci, ktorí sa v zlomku sekundy inšpirujú a hneď aj rozhodnú niečo podniknúť, v tomto prípade zaútočiť autom," povedal Netanjahu v nemocnici, kde navštívil vojakov zranených pri ataku. Dodal, že Izrael robí opatrenia, aby bol v budúcnosti na podobné akcie pripravený.

Obeťami teroristického útoku sa stali štyria izraelskí vojaci, tri ženy a muž, vo veku čosi nad 20 rokov. Útočník súčasne zranil 17 ďalších príslušníkov ozbrojených síl židovského štátu, z ktorých sú piati hospitalizovaní, jeden z nich vo vážnom stave.

Komentáre ( 0)