13. 01. 2017 11:25 | ARBÍL/TASR

Iracké špeciálne jednotky prenikli do komplexu univerzity v Mósule

Podľa irackých predstaviteľov džihádisti využívali univerzitné laboratóriá na výrobu chemických zbraní.

Iracký Mósul.
Iracký Mósul. Foto: TASR

Iracké špeciálne jednotky prenikli dnes do komplexu univerzity v meste Mósul, ktoré sa iracké vládne sily usilujú dobyť z rúk militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).
Podľa dvoch nemenovaných príslušníkov irackej armády vládne sily prenikli na pôdu univerzity v Mósule dnes ráno a podarilo sa im zaistiť niektoré časti rozľahlého komplexu ležiaceho vo východnej polovici mesta.

K prieniku do univerzitného mestečka v Mósule došlo deň po tom, ako sa iracké vládne sily spojili s jednotkami, ktoré na mesto útočia z jeho východného okraja. Univerzitný komplex v Mósule je dominantou mesta a slúžil ako základňa militantov z IS. Podľa irackých predstaviteľov džihádisti využívali univerzitné laboratóriá na výrobu chemických zbraní.

Ofenzíva v Mósule, ktorá sa začala v polovici októbra, bola obnovená minulý mesiac po dvojtýždňovej prestávke spôsobenej tvrdým odporom IS a nepriaznivým počasím. Mósul je druhé najväčšie mesto Iraku a posledná mestská bašta extrémistov v krajine. Islamisti ho dobyli v polovici júna 2014.

Komentáre ( 0)