24. 01. 2017 15:57 | NORFOLK/DAILY MAIL, ROCK

V Turecku strelili psíka do tváre brokovnicou, v lebke a koži má až 50 brokov

V ústach mal vrastený zub iného psa, to naznačuje, že bojoval na psích zápasoch. Kvôli guľkám je takmer slepý.

Guľky v koži a lebke mu tam navždy zostanú.
Guľky v koži a lebke mu tam navždy zostanú. Foto: Profimedia

Anglického bulteriéra Erica strelili do tváre z bezprostrednej vzdialenosti, do hlavy sa mu zavŕtalo okolo 50 maličkých brokov.

Niektoré sa dokonca dostali až do jeho lebky. Hrozná udalosť sa stala v Turecku ešte v marci 2015, potom si ho adoptovala Britka Liz Haslam, ktorej nebol jeho osud ľahostajný a psíka sa snažila za každú cenu aspoň v rámci možností vyliečiť. Pani Haslam prevádzkuje útulok pre týraných psov.

Liz Haslam s Ericom.
Liz Haslam s Ericom. Foto: Profimedia.
 

Otrasné na celej veci je, že ani ona o guľkách v tele psa nevedela. Ericovi však opuchlo ucho a musel ísť na röntgen a ten odhalil šokujúcu pravdu o jeho stave. Lekári aj pani Liz zostali v úplne šoku. Na snímke sa objavili desiatky maličkých brokov.

Vedeli, že Eric je takmer slepý, no až teraz pochopili, že to spôsobil výbuch. Nakoniec sa ukázalo, že opuch ucha spôsobil zub iného psa, vrastený do Ericových úst. Fotografie ukazujú jeho úbohý stav.

Približne šesťročný pes sa zjavne zúčastňoval psích zápasov predtým, ako ho zachránili ochranári zvierat. Do Británie ho zraneného previezli na jeseň 2015.

Bol v hroznom stave.
Bol v hroznom stave. Foto: Profimedia.
 

„Jeho život v Turecku musel byť naozaj strašný, radšej na to ani nemyslím," hovorí pani Liz z Norfolku. Pravdepodobne dostal plný zásah zbraňou. „Je až prekvapujúce, že nezomrel na infekciu zo zranení. Láme mi to srdce, keď si uvedomím, čím všetkým si prešiel. Teraz sa chcem o neho postarať," uviedla pani Liz.

Priznala sa, že na začiatku kvôli tomu nemohla spať, nevedela tú krutosť pochopiť, no teraz vie, že sa musí posunúť ďalej. V súčasnosti sa stará až o 14 psov, všetky z plemena anglický bulteriér.

O Ericovi sa dozvedela na jar 2015, bol to tip od kamarátky. Aby ho dostala do Británie a dala dokopy, vyzbierala od darcov rekordných 3000 eur. Eric mal prísť v júli 2015, no chyba na colnici jeho príchod oddialila až na september.

Prvé dni v Británii.
Prvé dni v Británii. Foto: Profimedia.
 

Keď konečne prišiel, snažila sa mu poskytnúť čo možno najlepšie podmienky, no jeho slepotu nedokázala vyliečiť. Napísal Daily Mail.

Keď objavili guľky, veterinári jej povedali, že s tým sa nedá už nič robiť a pes s nimi aj zomrie. Podarilo sa im odstrániť aspoň vrastený zub, čo pani Liz stálo 800 eur.

Celkovo do veterinárov investovala až 5000 eur, pretože všetky jej psy sú choré. „Ja pre svoje psy žijem, no potrebujem hlavne finančnú pomoc, aby som to zvládla," dodala Liz.

Komentáre ( 0)