02. 02. 2017 13:22 | NAÍ DILLÍ/TASR

Ďalší pád budovy! Pod troskami v severoindickom meste Kánpur sú stále desiatky ľudí

Budova vo výstavbe na predmestí Kánpuru sa zrútila v stredu, keď robotníci pracovali na šiestom poschodí.

Záchranári pátrajú po ďalších obetiach.
Záchranári pátrajú po ďalších obetiach. Foto: TASR/AP

Sedem ľudí zahynulo pri páde budovy v severoindickom meste Kánpur a pokračuje pátranie po desiatkach ďalších osôb, zrejme uviaznutých pod troskami. Informovala o tom dnes polícia.

Budova vo výstavbe na predmestí Kánpuru nazývanom Džádžmú sa zrútila v stredu, keď robotníci pracovali na šiestom poschodí.

"Niektorí zo zranených sú v kritickom stave a počet obetí na životoch môže ešte stúpnuť," povedal policajný predstaviteľ Adžit Singh. Dodal, že nie je známe, koľko ľudí je stále uväznených pod troskami. Zatiaľ bolo zachránených 22 osôb.

"Záchranné operácie sú pomalé... Nemôžeme používať stroje, kým nie je jasné, že v troskách sa už nenachádzajú ďalšie osoby," uviedol Álok Singh z Národného útvaru pre odstraňovanie následkov katastrof (NDRF).

Príslušníci NDRF pracovali na mieste aj v noci nadnes, spoločne s políciou, hasičmi a predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dnes ráno zachránili spod trosiek štvorročné dievčatko.
Príčina zrútenia budovy stále nie je známa. Predbežné vyšetrovanie naznačuje, že najpravdepodobnejšou príčinou nešťastia sú nekvalitné stavebné materiály a nedodržiavanie stavebných predpisov, uviedli noviny Times of India s odvolaním sa na policajné zdroje.

Budova sa zrútila náhle ako domček z karát, citovala očitého svedka tlačová agentúra IANS.
Polícia vzniesla obvinenia proti majiteľovi budovy a dodávateľskej firme. Zatiaľ nikoho nezatkla.

Komentáre ( 0)