03. 02. 2017 16:56 | MÓSUL/kc

Smutný pohľad na zoo v Mósule: Hrôzy vojny prežili iba dve utrápené zvieratá

Život v ťažko skúšanom meste sa vracia do normálnych koľají a jeho obyvatelia sa snažia obnoviť to čo zničil Islamský štát. Zoologická záhrada, ale bude musieť počkať.

Medveď a lev - jediné zvieratá, ktoré prežili.
Medveď a lev - jediné zvieratá, ktoré prežili. Foto: reprofoto: Facebook/Mosul Eye

Vyziabnutý lev a vystrašený medveď. To sú jediné zvieratá zo zničenej mósulskej zoo, ktoré prežili bitku o druhé najväčšie mesto v Iraku. Islamský štát, ktorý dobyl Mósul v roku 2014 si zo zoologickej záhrady urobil vojenskú základňu, na čo doplatili takmer všetky tamojšie zvieratá.

Veľkú časť z nich zabili a zjedli bojovníci džihádistickej organizácie, a tie "menej chutné" zahynuli od hladu. Informoval o tom portál BBC s odvolaním sa na aktivistov z organizácie Mosul Eye.

 

Po veľkej ofenzíve irackej armády spolu s koalíciou, ktorá sa v januári skončila porážkou Islamského štátu, našli v meste leva a medveďa, ktorí sa štyri mesiace voľne pohybovali po mestskom parku. Ich fotografie sa následne objavili na sociálnych sieťach a vzbudili veľký záujem. Iračania nosia zvieratám jedlo a vodu.

V súčasnosti sa už život v ťažko skúšanom meste vracia do normálnych koľají a jeho obyvatelia sa snažia obnoviť to, čo zničil Islamský štát. Zoologická záhrada, ale zrejme bude musieť počkať.

Komentáre ( 0)