23. 02. 2017 06:47 | LONDÝN/kacs

Exvyšetrovateľ šokoval. Maddie nikto neuniesol

Mark Williams-Thomas prehovoril v britskej televízii ITV a prišiel s novou teóriou.

Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová.
Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová. Foto: TASR

Stratenú Maddie nikto z hotelovej izby neuniesol. S touto teóriou prišiel investigatívny novinár a bývalý vyšetrovateľ, ktorý tvrdí, že dievčatko odišlo z postele samé, keď hľadalo rodičov, informuje Daily Mail.

Maddie McCannová zmizla pred desiatimi rokmi takmer bez stopy. Medzi kriminalistov, ktorí na prípade pracovali, ale aj u verejnosti prevážil názor, že dievčatko niekto uniesol priamo z hotelovej izby. Novinár a bývalý kriminalista Mark Williams-Thomas ale teraz šokoval a prišiel s novou teóriou.

Expolicajt prehovoril v relácii britskej televízie ITV. Maddie podľa neho odišla z izby sama, keď sa v portugalskom rezorte vydala hľadať svojich rodičov. Tí svoje deti v osudný večer uložili do postelí a odišli do reštaurácie na večeru s priateľmi.

Kate a Gerry McCannovci s dvojičkami Seanom a Amelie.
Kate a Gerry McCannovci s dvojičkami Seanom a Amelie. Foto: TASR
 

"Vieme, že to ráno sa Maddie svojich rodičov pýtala, kde predchádzajúcu noc boli. A tiež vieme, že sa ich deti v noci pravidelne budili ešte pred zmiznutím Maddie. Preto si myslím, že vedela, kde sú a rozhodla sa ich nájsť, "vyhlásil Williams-Thomas.

Aby sa do reštaurácie dostala, muselo by dievčatko prejsť celou budovou, vydať sa von na cestu a potom sa znovu vrátiť do dovolenkového komplexu. "Už skôr sme zistili, že dvere na nádvorí neboli dostatočne zabezpečené," podporil investigatívny reportér svoju teóriu. Čo sa stalo potom, už údajne novinár z právnych dôvodov nemohol prezradiť.

Usmiata Maddie
Usmiata Maddie Foto: The Sun
 

Williams-Thomas odcestoval do portugalského Praia da Luz len pár dní po tom, čo sa vtedy trojročná Maddie stratila. Celý prípad tak sledoval hneď od začiatku. Maddieni rodičia jeho teóriu okamžite označili za špekuláciu a vyčítali televízii, že vôbec novinárovi dala priestor.

Maddie sa stratila v máji 2007 v portugalskom letovisku. Od tej doby je nezvestná a policajti nemajú ani žiadnu stopu.

Komentáre ( 0)