03. 04. 2017 11:40 | BRATISLAVA/kacs

Vyšetrovateľ zmiznutej Maddie prelomil mlčanie. Slová, ktoré vliali rodičom novú nádej

Podľa neho únoscov niekto chráni.

Madeleine McCannová na archívnej snímke.
Madeleine McCannová na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Bývalý vyšetrovateľ, ktorý tri roky pátral po stratenej Maddie McCannovej, prelomil mlčanie a prvýkrát prehovoril. Jeho slová sú šokujúce. Dave Edgar tvrdí, že únoscov niekto chráni a verí, že dievča stále žije. Povedal to v rozhovore pre denník Daily Mirror.

V máji to bude desať rokov, čo trojročné dievčatko zmizlo bez stopy z dovolenkového apartmánu svojej rodiny v portugalskom letovisku Praia da Luz. Jej rodičia v tom čase večerali s priateľmi v neďalekej reštaurácii.

Usmiata Maddie
Usmiata Maddie Foto: The Sun
 

Bývalý detektív tvrdí, že za jej zmiznutím je sexuálny motív. Uniesť ju mala skupina pedofilov, ktorých niekto chráni. "Myslím, že o tom, čo sa stalo, vie aj niekto ďalší ako iba únoscovia a našou najväčšou šancou je, že niekto príde a povie, čo vie," myslí si detektív.

Zároveň hovorí o tom, že neexistuje žiadny dôkaz, že do jej únosu by boli zapletení jej rodičia Kate a Gerry. Edgar tvrdí, že išlo o dobre premyslený únos osamoteného jednotlivca alebo gangu. Tiež verí, že Maddie je stále nažive. "Únoscovia si to nikdy nedokážu nechať pre seba. Naše skúsenosti ukazujú, že to vždy niekomu prezradia. Kým nenájdeme telo, tak je to stále prebiehajúce vyšetrovanie a vždy je tu nádej, že Maddie žije," povedal Edgar.

Kate a Gerry McCannovci s dvojičkami Seanom a Amelie.
Kate a Gerry McCannovci s dvojičkami Seanom a Amelie. Foto: TASR
 

Prezradil tiež, čo sa podľa neho s Maddie mohlo stať. "Na únos mali len malú chvíľu. Takže z toho pre mňa vyplýva, že to bolo naplánované a že ten apartmán sledovali. Ak v tom bol gang, ktorý prostituuje deti, tak zrejme bolo viac únoscov," povedal Edgar s tým, že si myslí, že únoscov niekto chráni.

Komentáre ( 0)