05. 04. 2017 13:14 | PETROHRAD/TASR

Šiesti ranení po útoku v Petrohrade sú vo veľmi vážnom stave

Hospitalizovaných je ešte 55 ľudí.

Explózia v metre v Petrohrade si vyžiadala aj obete.
Explózia v metre v Petrohrade si vyžiadala aj obete. Foto: twitter/@sranysovok

Stav šiestich ľudí zranených v pondelok pri výbuchu vo vlakovej súprave metra v Petrohrade je lekármi považovaný za veľmi vážny. Zranenia ďalších štyroch ľudí sú ťažké. Informovala o tom dnes spravodajská stanica Echo Moskvy s odvolaním sa na námestníčku gubernátora Petrohradu Annu Miťaninovú.

V dôsledku výbuchu vo vagóne metra prišlo o život 14 ľudí. Desiatky ďalších pri tom utrpeli zranenia. Podľa dnešných informácií agentúry TASS je hospitalizovaných ešte 55 ľudí. Podľa Echa Moskvy sa na centrum psychologickej pomoci ministerstva pre mimoriadne situácie obrátilo vyše tisíc ľudí.

K výbuchu v súprave metra došlo v pondelok v čase, keď sa nachádzala medzi stanicami Senné námestie a Technologický inštitút. Podľa zdroja z prostredia bezpečnosti sa vo vozni odpálil samovražedný atentátnik, ktorého neskôr identifikovali ako etnického Uzbeka žijúceho v Rusku.

Ruský vicepremiér Arkadij Dvorkovič dnes podľa TASS informoval, že ruská vláda na svojom dnešnom zasadnutí schváli dokument o opatreniach na posilnenie bezpečnosti v metre.

Komentáre ( 0)