06. 05. 2017 19:50 | NEMECKO/TV Markíza

Nemecko má unikát, z ktorého sa vám zakrúti hlava. Vybudovali najdlhší visutý most na svete

Dlhý je údajne vyše 450 metrov. Presné technické parametre a viac informácií o jeho stavbe však zverejniť nechceli.

Najdlhší visutý most na svete
Najdlhší visutý most na svete Foto: TV Markíza

Nemecko už v nedeľu odhalí svetu svoj nový unikát. Nad priehradou asi 3 hodiny cesty od českých hraníc vybudovali najdlhší visutý most na svete. Ešte skôr ako naň vstúpia prví návštevníci, si ho vyskúšali novinári s kamerami.

Prejsť cez celý visutý most si vyžadovalo pevné nervy. Zážitok ešte viac zintenzívnila nepriazeň počasia. Väčšinu z jeho takmer polkilometrovej dĺžky zahalila hmla. Prví návštevníci tak kráčali v podstate do neznáma.

Za pekného počasia sa ľuďom môže zatočiť hlava z vyše 100-metrovej výšky. Dlhý je údajne vyše 450 metrov. Presné technické parametre a viac informácií o jeho stavbe však zverejniť nechceli. Nechávajú si to ako zaujímavosť na zajtrajšie oficiálne otvorenie.

Dvaja bratia, ktorí s nápadom prišli, nevedeli skryť hrdosť a nadšenie. Mostom sa nielenže dá peši prejsť až na druhú stranu údolia, unikát láka návštevníkov aj na adrenalínové zoskoky.

Pevnú pôdu pod nohami tu síce nenájdete, pocit bezpečia sa vám snaží zaistiť aspoň zábradlie vysoké ani nie jeden a pol metra. Na most pustia naraz maximálne 210 ľudí. A keďže na ňom cítite každý záchvev a vibráciu, prevádzkovatelia nepodcenia ani poveternostné podmienky. Pri vetre nad 55 km za hodinu, atrakciu radšej z bezpečnostných dôvodov uzavrú.

Pozrite si reportáž Ivany Miklánkovej: