29. 05. 2017 10:22 | WASHINGTON/TV Markíza

Odborníčka na reč tela odhalila Trumpove slabiny

Ako ryba vo vode sa vraj cítil v prostredí, ktoré mu poskytovalo ním obľúbený luxus.

Trump odtlačil lídra Čiernej Hory nabok.
Trump odtlačil lídra Čiernej Hory nabok. Foto: Reuters

Je najmocnejším mužom sveta, no ubrániť sa nevie ani vlastným emóciám. To si o Donaldovi Trumpovi myslí odborníčka na reč tela. Po prezidentovom návrate do Bieleho domu zanalyzovala výrazné momenty z jeho prvej zahraničnej cesty.

Vytrvalo po ňom poľujú médiá, aj kritici. Neodpustia mu ani najmenší prešľap. Zbraň do rúk im, však, často vkladá on sám. Je to zrejme daň politického nováčika, ktorý sa zabúda kontrolovať. Mimikou a gestami sa tak, podľa odborníkov, stáva ľahko čitateľný- o svojej osobnosti a pocitoch prezrádza viac ako by chcel.

„Reč tela nám veľa napovedá o tom, čo človek vo vnútri prežíva. Pokiaľ ide o Donalda Trumpa, s istotou na ňom vidíme všetky jeho pocity," tvrdí odborníčka na reč tela Lillian Glassová.

Ako ryba vo vode sa vraj cítil v prostredí, ktoré mu poskytovalo ním obľubovaný luxus. Bol úctivý ku kráľovi Saudskej Arábie. Vo Vatikáne mu, podľa jeho reči tela, chýbala sebaistota. Niektorým tam pripomínal prosebníka pápeža.

Medzi európskymi spojencami sa zasa prerážal lakťami. Agresívne odstrčenie premiéra Čiernej Hory, aby sa dostal na predné miesto pri fotografovaní, novinári označili za neohrabanosť. Odborníci na reč tela vidia v geste Trumpovu dravosť a túžbu byť stále prvý. Zároveň tým mohol podčiarknuť výčitku, ktorú adresoval členom NATO, že na obranu dávajú málo peňazí.

„Myslím si, že z tohto agresívneho konania je zrejmá jeho vnútorná zlosť," hovorí Glassová.

Vľúdny pohľad však niektorým lídrom predsa len venoval - napríklad kanadskému, či japonskému premiérovi.

„Ak vás Donald Trump má rád, dá vám to najavo štýlom podania ruky," vysvetľuje odborníčka na reč tela.

Intenzívne stískanie pravice s francúzskym prezidentom Macronom vraj bolo o inom. Odborníkom oslovenými CNN pripomínalo reč tela obchodníka z 80. rokov, kedy navrch má ten silnejší.

„Vidíte tu dvoch silných vodcov, ktorý si navzájom demonštrujú svoju fyzickú silu," myslí si Glassová.

Analýze reči tela sa nevyhla ani Melania, ktorá si rolu prvej dámy neužíva.

„Jej nepohodlie je zrejmé, častokrát je stuhnutá, neobratná, často zaostáva, chodí vzadu. Na verejnosti sa očividne dobre necíti," konštatuje odborníčka.

Americké médiá však zhrnuli, že Trump sa z prvej zahraničnej cesty vrátil tak ako na ňu odišiel. Podľa nich ukázal neokrôchanosť a neurovnal nezhody so spojencami. Problémy, ktoré doma zanechal, sa medzitým navyše zväčšili.

 
 

Komentáre ( 0)