12. 06. 2017 14:29 , článok bol aktualizovaný 11. 06. 2017 21:35 | PRAHA/TASR

Sobotka sa vyhýba novinárom, špekuluje sa o jeho odchode z ČSSD

Český premiér chystá na stredu veľkú tlačovú konferenciu.

Premiér ČR Bohuslav Sobotka.
Premiér ČR Bohuslav Sobotka. Foto: TASR
Český premiér a predseda Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) Bohuslav Sobotka odmietol v pondelok komentovať špekulácie o svojom odchode z čela ČSSD. Novinárom sa vyhýba. Pri odchode z konferencie o stavebníctve sa len obmedzil na oznámenie, že aktuálnou politickou situáciou sa bude v stredu zaoberať stranícke grémium, napísal spravodajský server Novinky.cz.

Sobotka sa usiloval novinárom vyhnúť aj pri príchode na pondelňajšej konferenciu o stavebníctve, ktorá sa konala na Pražskom hrade. Na otázku, či môže potvrdiť špekulácie, že sa vzdá funkcie lídra sociálnej demokracie, iba sucho odvetil: "Teraz nie."

Aj pri odchode sa pokúšal médiám vyhnúť, napokon ale uviedol, že nebude špekulácie komentovať. "V stredu sa zíde politické grémium sociálnej demokracie a bude o všetkých veciach debatovať," povedal. Podľa informácií Noviniek chystá Sobotka na stredu veľkú tlačovú konferenciu.

O tom, že niektorí straníci čím ďalej hlasnejšie volajú po Sobotkovom odchode, sa hovorí od minulého týždňa. Lídrom by sa mal pravdepodobne stať šéf českej diplomacie a doterajší podpredseda strany Lubomír Zaorálek. Špičky ČSSD zákulisné informácie komentovali slovami, že ide o klebety.

Komentáre ( 0)