26. 06. 2017 07:48 | BOGOTA/TASR

Výletná loď sa prelomila na polovicu a začala sa potápať

V Kolumbii zahynulo šesť ľudí a 31 osôb je stále nezvestných.

V Kolumbii sa potopila výletná loď.
V Kolumbii sa potopila výletná loď. Foto: Profimedia.sk

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos navštívil miesto, kde sa v nedeľu potopila preplnená štvorposchodová výletná loď s približne 160 pasažiermi na palube. Hlava štátu oznámila, že 122 ľudí sa podarilo zachrániť, alebo sa sami dostali na breh, šesť je mŕtvych a 31 osôb je stále nezvestných. Informovala dnes agentúra AP.

ZDROJ: Twitter/Benjamin Alvarez

Nehoda lode Almirante sa stala v nedeľu popoludní miestneho času na vodnej priehrade pri turistických mestách Peňol a Guatapé východne od mesta Medellín. Loď sa potopila v priebehu niekoľkých minút, pričom celú tragédiu natočili na video turisti stojaci na brehu a zverejnili ho na sociálnych sieťach. Svedkovia tvrdili, že loď sa najskôr prelomila na polovicu a potom sa začala potápať.

Záchranári vyťahovali ľudí z vody.
Záchranári vyťahovali ľudí z vody. Foto: Profimedia.sk
 

K potápajúcemu plavidlu sa okamžite vydali na pomoc rekreačné loďky a motorové člny a vyťahovali ľudí z vody. Na veľkej záchrannej operácii spolupracuje okrem hasičov z okolitých miest kolumbijská armáda s pomocou lodí a vrtuľníkov a desiatky potápačov. "Nikto naozaj nevie, čo sa stalo," povedal Santos. Dodal, že incident preveria vyšetrovatelia námorníctva. Príčina nešťastia nebola bezprostredne známa, svetové agentúry poukazujú na preplnenosť lode.

Komentáre ( 0)