03. 07. 2017 20:29 , článok bol aktualizovaný 03. 07. 2017 22:21 | BOSTON/RT.com

Taxík narazil do davu ľudí pred medzinárodným letiskom v Bostone

Podľa polície bolo zranených viacero ľudí

Zábery z miesta.
Zábery z miesta. Foto: Twitter/Korey O'Brien

Najmenej desať ľudí utrpelo dnes zranenia po tom, ako do nich neďaleko Loganovho medzinárodného letiska v americkom meste Boston v štáte Massachusetts vrazil taxík. Podľa polície však nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o úmyselný čin. Taxikára napriek tomu podrobila výsluchu a jeho vozidlo zhabala v súvislosti s ďalším vyšetrovaním, informoval denník Boston Globe.

K incidentu došlo neďaleko stanovišťa taxíkov pri letisku. Podľa úradov previezli do nemocnice so zraneniami najmenej desať ľudí, ktorí podľa doterajších správ utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.

#BREAKING: scene of crash near Logan Airport. At least one person carried off on stretcher. pic.twitter.com/NpLtVK2hJ8

- Korey O'Brien (@koreyobrienTV) 3. júla 2017

Išlo zrejme o nehodu, pričom je možné, že vodič namiesto brzdového pedála omylom šliapol na plynový, uviedli miestne médiá s odvolaním sa na bližšie nešpecifikované zdroje.

Na mieste zasahovali príslušníci bostonskej polície, záchranári aj hasiči. Bostonská televízia WBZ-TV s odvolaním sa na policajné zdroje uviedla, že vodičom taxíka bol 57-ročný muž z massachusettského mesta Cambridge. Taxikár, ktorého identita zatiaľ nie je známa, s políciou spolupracuje.

Komentáre ( 0)