07. 07. 2017 09:48 , článok bol aktualizovaný 08. 07. 2017 11:18 | MILÁNO/TASR

Pod troskami zrúteného domu v meste Torre Annunziata zomreli aj súrodenci

Väčšina ľudí v čase zrútenia sa budovy v piatok okolo 06.30 h ešte spala.

Zrútený päťposchodový dom v juhotalianskom meste Torre Annunziata.
Zrútený päťposchodový dom v juhotalianskom meste Torre Annunziata. Foto: TASR/AP

Záchranári vytiahli spod trosiek zrúteného päťposchodového obytného domu v juhotalianskom meste Torre Annunziata telá všetkých ôsmich osôb, ktoré boli v piatok vyhlásené za nezvestné. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie miestneho hasičského zboru zverejnené na Twitteri.

Podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA ôsme telo, ktoré záchranári spod trosiek vytiahli dnes, patrilo osemročnému chlapcovi. Išlo o brata dievčaťa, ktorého telo sa našlo v piatok.

Väčšina ľudí v čase zrútenia sa budovy, ku ktorému došlo v piatok okolo 06.30 h, ešte spala. Medzi nezvestnými boli matka a jej dve deti, osamotene žijúca dôchodkyňa a štvorčlenná rodina miestneho úradníka.

Zrútený obytný blok..jpg
Zrútený obytný blok..jpg Foto: Vigili del fuoco
 

Príčinou kolapsu budovy, ktorú definitívne objasní až vyšetrovanie za účasti expertov, mohli byť nedostatky stavebného charakteru. Na nižších poschodiach domu totiž prebiehala renovácia.

Pred katastrofou podľa informácií očitých svedkov nedošlo k žiadnemu výbuchu, ale po neďalekej železničnej trati práve prechádzal vlak.

Železničná spoločnosť RFI však ešte v piatok poprela špekulácie, že by za nešťastím mohli byť vibrácie spôsobené železničnou dopravou.

Komentáre ( 0)