12. 07. 2017 07:27 | WASHINGTON/TASR

Trump vraj o schôdzke s ruskou právničkou otcovi nepovedal

V utorok zverejnil e-mailovú komunikáciu, ktorá predchádzala ich stretnutiu.

Donald Trump ml., najstarší syn Donalda Trumpa.
Donald Trump ml., najstarší syn Donalda Trumpa. Foto: TASR/AP

Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší uviedol, že otcovi sa ani nezmienil o svojom stretnutí s ruskou právničkou, ktorá mu počas kampane pred vlaňajšími prezidentskými voľbami mala poskytnúť kompromitujúce informácie o prezidentskej kandidátke Demokratickej strany Hillary Clintonovej. Informovala o tom dnes agentúra AP.

"O nič nešlo. Nemal som mu čo povedať. Niekto mi poslal e-mail. Nemôžem za to, čo mi niekto pošle. Prečítal som si ho a odpovedal som naň, ako sa patrí," uviedol v rozhovore pre spravodajskú televíziu Fox News Donald Trump mladší, pričom dodal, že nijaké hodnotné informácie od ruskej právničky Natalie Veseľnickej nezískal a ich stretnutie bolo pre neho stratou času.

Donald Trump mladší zverejnil v utorok e-mailovú komunikáciu predchádzajúcu stretnutiu s Veseľnickou, ktorého účelom malo byť odovzdanie kompromitujúcich informácií o vtedajšej otcovej protikandidátke Hillary Clintonovej.

Správy, ktoré si Donald Trump mladší vymieňal so sprostredkovateľom tohto stretnutia, publicistom Robom Goldstonom, predstavujú podľa agentúry AP prvý písomný dôkaz o tom, že rodinný príslušník dnešného šéfa Bieleho domu pristúpil na predmetnú ponuku s vedomím, že má súvislosť so snahami ruskej vlády pomôcť vo voľbách Trumpovi.

Goldstone ponúkal Trumpovi mladšiemu ako blízkemu spolupracovníkovi republikánskeho kandidáta na prezidenta stretnutie so "zástupkyňou ruskej vlády", ktorá mu mala poskytnúť "isté oficiálne dokumenty a informácie kompromitujúce Clintonovú a jej styky s Ruskom".

Komentáre ( 0)