18. 07. 2017 11:27 | BERLÍN/TASR

Demonštranti v Hamburgu spôsobili škody za 12 miliónov eur

Polícia počas pouličných protestov zadržala vyše 300 demonštrantov. V potýčkach bolo zranených asi 500 policajtov.

Násilné protety v Hamburgu.
Násilné protety v Hamburgu. Foto: TASR/AP

Združenie nemeckých poisťovní (GDV) odhaduje na 12 miliónov eur výšku škôd napáchaných počas pouličných nepokojov, ktoré sprevádzali nedávny summit združenia G20 v nemeckom Hamburgu. Píše o tom agentúra AP.

Približne tretina tejto sumy bude vyplatená majiteľom poškodených áut. Radikálni demonštranti totiž počas svojich protestných akcií v Hamburgu autá podpaľovali a rozbíjali im svetlá aj okná. Na ďalších približne osem miliónov eur sa odhadujú škody na budovách, obchodoch či kaviarňach.

V čase schôdzky lídrov krajín G20, ktorá sa konala 7.-9. júla, bola situácia v Hamburgu veľmi napätá, a to aj napriek stiahnutiu policajných posíl. Agresívne naladení demonštranti tri po sebe idúce noci okrem podpaľovania áut a ničenia mestského mobiliáru a poškodzovania budov aj rabovali obchody a podpaľovali barikády postavené na uliciach. Podarilo sa im tiež narušiť sprievodný program partneriek a partnerov štátnikov.

Polícia počas pouličných protestov zadržala vyše 300 demonštrantov. V potýčkach bolo zranených asi 500 policajtov.

Na vyšetrovanie pouličných nepokojov v Hamburgu bola vytvorená osobitná komisia. V snahe pomôcť ľuďom, ktorí v dôsledku nepokojov utrpeli materiálne škody, kancelárka Angela Merkelová ihneď po summite prisľúbila tesnú spoluprácu s hamburskými úradmi.

Komentáre ( 0)