18. 07. 2017 16:50 | MOSUL/mb

Po roku našli nezvestnú tínedžerku. Stala sa z nej nevesta džihádu

Linda sa k teroristickej skupine hlásila dobrovoľne.

Linda Wenzel
Linda Wenzel Foto: Profimedia.sk

Podľa britského denníka Daily Telegraph našli iracké vojská niekoľko cudzincov, ktorí sa ukrývali v tuneli pod suťou pevností v meste Mosul. Medzi nimi bola aj dlho hľadaná 16-ročná Nemka Linda Wenzel.

Rodáčka z Pulsnitzu, mesto neďaleko Drážďan, bola nezvestná viac ako rok. Dievča sa dobrovoľne vydalo na cestu do Mosulu, pričom sa najskôr vydávalo za svoju matku. Na tureckej hranici so Sýriou jej už prišli na pomoc džihádisti.

Nemecký denník Bild tvrdí, že bojovník z IS ju presviedčal , aby sa pridala ku kalifátu. Okrem toho sa z nej snažil spraviť aj kvalitnú sniperku pre teroristickú skupinu. To všetko sa dialo cez internet. Linda si založila nový účet na Facebooku, aby mohla zdieľať islamistické stránky. Kým ona konvertovala na iné náboženstvo a hlásala sa k teroristickej skupine, jej rodičia o tom ani len netušili.

Zdroj:Facebook/JulianGranados

Podľa nemeckej televízie RTL jej dokonca vlastná matka kúpila Korán. Vtedy nemohla vedieť, čo všetko tým spôsobí. Linda sa začala učiť arabčinu, nosila dlhé oblečenie aj napriek vysokým horúčavám a dokonca počas Ramadánu „držala diétu". V jeden deň odišla bez rozlúčky a vysvetlenia.

Toto je príbeh len jednej z mnohých, ktorí utiekli do Sýrie a konvertovali na Islam. Nie je jasné, či si dievča v Iraku nechajú alebo ju deportujú naspäť do Nemecka, aby čelila súdnemu konaniu. Vysoký iracký sudca v britskom denníku Daily Telegraph uviedol, že cudzí maloletí členovia IS môžu byť vydaní domov už tento rok.

Zdroj:Instagram/zee_blitz

Komentáre ( 0)