18. 07. 2017 19:09 , článok bol aktualizovaný 19. 07. 2017 13:57 | OPAVSKO/kacs

Mladíka (19), ktorý na smrť dobodal mladšieho bračeka (†8), vzali do väzby

Vzhľadom k nízkemu veku obete by mohol padnúť aj mimoriadny trest.

Vražda na Opavsku.
Vražda na Opavsku. Foto: TV Markíza

Opavský súd dnes poslal do väzby 19-ročného mladíka, ktorý čelí obvineniu z vraždy svojho nevlastného osemročného brata. Obávajú sa totiž, že by sa mohol vyhnúť trestnému stíhaniu a opakovane páchať násilnú trestnú činnosť. Mladíkovi v prípade odsúdenia hrozí 15 až 20 rokov väzenia. Vzhľadom k nízkemu veku obete by mohol padnúť aj mimoriadny trest, informuje tn.cz.

Policajti nedeľnú vraždu osemročného chlapca na Opavsku stále vyšetrujú. Podľa susedov išlo o nevlastných súrodencov, ktorí sa nepohodli. Mladík mal bračeka dobodať.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa medzi nevlastnými súrodencami stalo. Polícia kvôli nízkemu veku obete prípad nesmie komentovať, k prípadnému motívu vraždy nie sú známe podrobnosti.

Rodina z malého mesta bola doteraz bezproblémová. Rodičia mali okrem devätnásťročného syna ešte o niekoľko rokov staršiu dcéru. Okrem toho, podľa informácií z médií, si adoptovali ešte dievča s chlapcom - práve syna v pestúnskej starostlivosti mal mladík zavraždiť.

Čo sa medzi nevlastnými súrodencami stalo, nie je jasné, podľa záchranárov ale zavraždený chlapec zomrel ešte pred ich príchodom.