Live
SLEDUJTE NAŽIVO: Igor Matovič informuje po rokovaní vlády
Sledujte tu
27. 07. 2017 10:32 , článok bol aktualizovaný 27. 07. 2017 10:41 | KÁHIRA/CT 24, TN.cz

Útočník ju bodol šesťkrát do chrbta a krku, česká turistka zomrela

Jej brat Aleš C. vysvetlil, že jeho sestra bola naposledy pri mori ešte ako dieťa s rodičmi v Bulharsku a tak sa do egyptskej Hurgady nesmierne tešila.

Útočníka zadržali.
Útočníka zadržali. Foto: Reuters

Mala to byť vysnívaná dovolenka pri mori, namiesto toho sa Češke (†36) stala osudnou. Na pláži sa na ňu s nožom vrhol šialenec, ktorý ju dobodal.

Jej brat Aleš C. vysvetlil, že jeho sestra bola naposledy pri mori ešte ako dieťa s rodičmi v Bulharsku a tak sa do egyptskej Hurgady nesmierne tešila, uviedla to MF dnes, ktorá s bratom hovorila.

Brat Češky, ktorá bola v stave klinickej smrti, uviedol aj to, že útočník jeho sestru bodol celkom šesťkrát. Navyše, nebezpečenstvo rozpoznala príliš neskoro, myslela si, že mladík, ktorý sa k nej blíži, je masér alebo predavač. Napísal portál tn.cz

Namiesto toho ju Egypťan dobodal. Podľa brata ju bodol najskôr do krku, a keď sa otočila, tak jej nôž vrazil do chrbta.

Tieto informácie sa úplne líšia od tvrdenia českého ministerstva zahraničných vecí, ktoré bezprostredne po incidente tvrdilo, že žena mala byť iba poranená na nohe a to ľahko.

Že žena umrela, oznámil na svojom Twittreri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík, napísal portál CT24.

Pri útoku 14. júla Egypťan ubodal dve Nemky a zranil štyri ďalšie turistky. Na hotelovú pláž sa dostal tak, že si pravdepodobne kúpil vstupenku pre jednodňové využitie.

O páchateľovi útoku a jeho motíve egyptské úrady prakticky neinformovali. Objavili sa špekulácie, že je napojený na Islamský štát.

 

Komentáre ( 0)