28. 07. 2017 09:33 , článok bol aktualizovaný 28. 07. 2017 13:41 | ISTANBUL/TASR

Silné krúpobitie v Turecku poškodilo lietadlo

Krúpy boli také veľké, že rozbíjali okná.

Poškodené lietadlo po búrke v Istanbule.
Poškodené lietadlo po búrke v Istanbule. Foto: Reuters

Výbuch, záplavy a škody spôsobené krupobitím mala za následok silná búrka, ktorá sa vo štvrtok večer prehnala tureckým Istanbulom a zastavila načas život v niekoľkých obvodoch. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Počasie spôsobilo aj prerušenie prevádzky na Atatürkovom letisku, kde muselo núdzovo pristáť lietadlo tureckej spoločnosti Atlas Global Airlines. Malo poškodenú prednú časť, okná i kabínu pilota.

 

V mestskej časti Haydarpaša na ázijskej strane Istanbulu sa zrútil veľký prístavný žeriav, pričom došlo k explózii a následnému požiaru. Ten sa však podarilo onedlho dostať pod kontrolu, píše turecký denník Daily Sabah.

Príspevok, ktorý zdieľa CNN (@cnn),

Zdroj: Instagram/cnn

V štvrti Šišili na európskej strane Istanbulu sa zrútil múr cintorína. Jeho pád zranil najmenej dvoch ľudí. Uzatvorený bol dopravný automobilový tunel pod prielivom Bospor i mnoho staníc metra. Zrušené boli aj niektoré lety.

Na videozáznamoch zverejnených na internete vidno zaplavené istanbulské ulice a očití svedkovia hovoria o silnom krupobití, ktoré porozbíjalo okná a narobilo škody na autách.

 

Komentáre ( 0)