28. 07. 2017 16:35 , článok bol aktualizovaný 28. 07. 2017 20:59 | BERLÍN/TASR

Jeden človek zahynul pri útoku nožom v Hamburgu, páchateľ je údajne islamista

K útoku došlo v hamburskej štvrti Barmbek a páchateľ bol zadržaný krátko po čine.

Policajti oblasť uzavreli.
Policajti oblasť uzavreli. Foto: TASR/AP

Útočník, ktorý dnes v nemeckom Hamburgu napadol nožom ľudí v supermarkete a jedného človeka zabil, je nemeckým úradom známy ako islamista. S odvolaním sa na bezpečnostné zdroje o tom informovali noviny Tagesspiegel.

Muž zadržaný krátko po svojom čine je podľa denníka Palestínčan, ktorý sa narodil v roku 1991 v Saudskej Arábii. Do Nemecka mal prísť ako utečenec a v Hamburgu vykonával "jednoduché zamestnanie". Pri útoku bol podľa správy oblečený "nábožensky".

"Aj keď motív nie je ešte celkom jasný, musíme očividne vychádzať z toho, že išlo o útok," citovali noviny bezpečnostného experta.

Muž s nožom dnes popoludní podľa polície v supermarkete v hamburskej štvrti Barmbek zabil jedného človeka a ďalších štyroch zranil. V súvislosti s možnými motívom tohto činu polícia uviedla len to, že vyšetrovanie prebieha vo všetkých smeroch. Nič však nenasvedčuje tomu, že by sa na útoku podieľali ďalšie osoby.

Polícia štvrť uzavrela:

#Barmbek: Ein Täter hat mehrere Personen in einem Supermarkt angegriffen & verletzt. Eine Person verstorben. Tatverdächtiger festgenommen. pic.twitter.com/kLB4wr8pj7

- Marco Zitzow (@MarcoZitzow) 28. júla 2017

Zdroj: Twitter/Marco Zitzow

Komentáre ( 0)