29. 07. 2017 14:00 | HAMBURG/TASR

V Hamburgu zabíjal islamista. Tu sú podrobnosti útoku

Dvadsaťšesťročný muž vstúpil v piatok popoludní do supermarketu vo štvrti Barmbek a začal útočiť na náhodných okolostojacich, pričom zabil 50-ročného Nemca.

Útok v Hamburgu.
Útok v Hamburgu. Foto: TASR/AP
Útok v Hamburgu.
Útok v Hamburgu.
Útok v Hamburgu.

Nemecké úrady vedeli o tom, že muž útočiaci v piatok v supermarkete v Hamburgu, preukazoval pred týmto činom známky radikalizácie. Informovala o tom agentúra DPA.

Muž bol známy ako islamista a pod týmto označením bol vedený v záznamoch, povedal dnes senátor mesta Hamburg pre vnútro Andy Grote.

Situácia krátko po útoku islamistov

 

Vyšetrovatelia teraz pátrajú po motíve, ktorý ho naviedol k tomuto činu. Niektoré dôkazy naznačujú, že v jeho prípade išlo o náboženskú motiváciu, úlohu tiež podľa informácií polície zohrala mužova "psychická labilnosť", dodal.

Grote zároveň potvrdil, že nikto zo šiestich zranených nie je v ohrození života.
Podľa senátora to bol "úbohý, odporný skutok", ktorého sa dopustila osoba, ktorá zjavne hľadala v Nemecku ochranu. "Mohlo sa to stať komukoľvek z nás," povedal. Úrady tiež vedeli o jeho kontaktoch s islamskými fundamentalistami, útok ale nečakali.

Dvadsaťšesťročný muž vstúpil v piatok popoludní do supermarketu vo štvrti Barmbek a začal útočiť na náhodných okolostojacich, pričom zabil 50-ročného Nemca a zranil 50-ročnú ženu a štyroch mužov vo veku 19 až 64 rokov. So zraneniami skončil aj 35-ročný muž, keď sa snažil útočníka zadržať.

Páchateľ, ktorý má byť rodákom zo Saudskej Arábie, utrpel ľahké poranenia, keď ho ľudia premohli a odovzdali polícii.

Komentáre ( 0)