04. 08. 2017 17:46 | PONTRESINA/TASR

Tragédia na tábore vo Švajčiarsku: Pád lietadla neprežili pilot a dve deti

Sedemnásťročná tínedžerka, ktorá bola s nimi na palube, vyviazla s ťažkými zraneniami.

Miesto nešťastia
Miesto nešťastia Foto: YouTube/RadioPilatus

Dvaja štrnásťroční chlapci a skúsený pilot štvormiestneho lietadla typu Piper PA-28 zahynuli v piatok pri havárii stroja vo východošvajčiarskom regióne Engadin neďaleko švajčiarsko-talianskej štátnej hranice. Sedemnásťročná tínedžerka, ktorá bola s nimi na palube, vyviazla s ťažkými zraneniami.

K nešťastiu došlo počas letu v rámci mládežníckeho tábora švajčiarskeho aeroklubu, počas ktorého piloti od 30. júla uviedli do tajov letectva celkove 192 tínedžerov. V uplynulých rokoch sa v rámci rovnakého projektu dostalo bližšie k aviatike viac ako 5 000 mladých ľudí.

Zdroj:Twitter/FM1today

Príčiny havárie zatiaľ nie sú známe, objasní ich zrejme až vyšetrovanie za účasti expertov. Správa o nešťastí, ku ktorému došlo po desiatich minútach druhého dnešného letu stroja, šokovala všetkých zainteresovaných, deti z tábora, ich blízkych, ako aj predstaviteľov aeroklubu.

Na piatok večer ohlásili zodpovední ekumenickú bohoslužbu, ktorá by mala pomôcť hlavne mladým účastníkom tábora so spracovaním hroznej reality. Samotné táborové podujatie, ktoré podľa pôvodného harmonogramu končí v sobotu, už predčasne neukončia, avšak všetci, pre ktorých si rodičia prídu dnes, môžu odcestovať z dejiska predčasne.

Tábor švajčiarskeho aeroklubu, ktorý sa teší aj podpore tamojších ozbrojených síl, usporiadali v tomto roku už po 35-krát.