12. 08. 2017 08:06 | PEKING/Profimedia

Novorodenca vložili do igelitky a kuriérom ho poslali do hniezda záchrany

Sociálne siete už zaplavili fotografie dieťaťa, ktorému z igelitovej tašky trčí len hlavička.

Dieťa poslala do hniezda záchrany kuriérom v igelitke
Dieťa poslala do hniezda záchrany kuriérom v igelitke Foto: Profimedia

Polícia vyšetruje mladý pár, ktorý zabalil novorodenca ako balík do igelitovej tašky a poslal ho kuriérom do ústavu pre opustené deti! Otrasný prípad sa stal v čínskom meste Fu-čou. Sociálne siete už zaplavili fotografie dieťaťa, ktorému z igelitovej tašky trčí len hlavička. Novorodenec je už v lekárskej starostlivosti a mimo ohrozenia života. O prípade informovala aj CNN.

Matka hodila dieťa do igelitky a poslala ho kuriérom do sirotinca.
Matka hodila dieťa do igelitky a poslala ho kuriérom do sirotinca. Foto: Profimedia
 

Keď si prišiel balík vyzdvihnúť kuriér, dvojica odmietla, aby tak, ako mu káže firemná politika, obsah balíku skontroloval. Nasadol teda na bicykel a vybral sa s balíkom na určenú adresu - do ústavu pre opustené deti, akejsi obdoby nášho hniezda záchrany.

Uprostred cesty sa však z balíka začalo ozývať akési mrnčanie. Kuriér zosadol z bicykla a balík zabalený do igelitky otvoril. A takmer mu oči vypadli. V taške sa nachádzalo malé dievčatko, ktorému ešte trčala z bruška pupočná šnúra.

Novorodenec bol okamžite prevezený do najbližšej nemocnice. Po sérii vyšetrení našťastie lekári skonštatovali, že je v dobrej fyzickej kondícii.

Polícia krkavčí pár vystopovala, zadržala a obaja budú zrejme čeliť trestnému stíhaniu pre opustenie dieťaťa.Komentáre ( 0)