18. 08. 2017 14:00 | BARCELONA/kacs

Prvé známe obete útoku v Barcelone: Otec z Talianska držal syna za ruku, potom zomrel

Rodina práve prechádzala cez La Rambla, keď dodávka vrazila do davu ľudí.

Bruno Gulotta
Bruno Gulotta Foto: Facebook/Bruno Gulotta

Prvou známou obeťou vyčíňania teroristov je Talian Bruno Gulotta, otec dvoch malých detí, ktorý bol spolu s nimi a ich mamou na mieste nešťastia, uviedol Daily Mail.

Tridsaťpäťročný počítačový obchodník z talianskeho mesta Legnano bol so svojou rodinou na dovolenke v katalánskej Barcelone. Práve prechádzali cez La Rambla, keď dodávka vrazila do davu ľudí, v ktorom sa nachádzali aj oni.

Manželka Martina niesla sedemmesačnú dcéru, Bruno držal za ruku päťročného syna. Podľa denníka La Repubblica bol otec rodiny po náraze dodávkou na mieste mŕtvy. Žena sa spolu s deťmi dokázala zachrániť. Syna odtiahla v poslednej chvíli, čím mu zachránila život.

Jednou z barcelonských obetí je Bruno Gulotta (tretí sprava v čiernom svetri).
Jednou z barcelonských obetí je Bruno Gulotta (tretí sprava v čiernom svetri). Foto: TASR/AP
 

Obete potvrdilo aj Španielsko, Portugalsko a Belgicko

Najmladšou obeťou je údajne trojročné dievča, hoci jej národnosť je zatiaľ neznáma. V ťažkom stave je aj ďalšie iba 6-ročné dievčatko, zatiaľ neznámej národnosti, ktoré malo silné vnútorné krvácanie a stále bojuje o život.

Španielsko potvrdilo tri obete útoku, píše El País. Malo by ísť o 57-ročného Francisca López Rodríqueza z Granady, jeho neter a najmladšieho syna. Rodríquezova manželka podľa denníka utrpela ťažké zranenia.

Portugalsko potvrdilo jednu obeť. Ďalší muž tejto národnosti je nezvestný.

Belgické úrady vyhlásili za mŕtvu 44-ročnú Elke Vanbockrijckovú. Informujú, že bola na dovolenke s manželom a synmi.

ZDROJ: Facebook/Elke Vanbockrijck

Po atentáte v Barcelone je nezvestný iba 7-ročný Julian Cadman z Austrálie. So svojou matkou Jumarie 'Jom' Cadmanovou boli v čase vyčíňania teroristov v katalánskej metropole. Žena skončila v nemocnici.

Heidi Nunesová z Kalifornie hľadá nezvestného manžela Jareda Tuckera (43). Na známej ulici nakupovali a po útoku nemá o mužovi žiadne správy.

ZDROJ: Facebook/Daily Mail

Podľa posledných informácií stúpol počet obetí na 14. Mŕtvi a zranení pochádzajú z 34 krajín. Počet zranených stúpol na 130.

 

Komentáre ( 0)