06. 09. 2017 21:40 | BENEŠOV/kacs

Matke priniesli Adamka na dojčenie mŕtveho. Rodičia stále nevedia, čo sa stalo

Chlapček sa podľa všetkého narodil úplne zdravý.

Novorodenec
Novorodenec Foto: Shutterstock.com

Takmer tri štvrte roka sa Milan Orna s partnerkou snažia vyrovnať s tým, že ich novorodenec náhle zomrel v pôrodnici v nemocnici v českom Benešove pri Prahe. Rodičia sa sťažujú, že ani po tak dlhom čase nevedia, čo sa vlastne stalo.

Matka malého Adamka, ktorý nežil ani 24 hodín, dodnes spomína, ako jej syna priniesla sestra 11. januára na kojenie. Lenže, keď sa mamička pozrela na chlapčeka, zistila, že jeho tvár je úplne modrá.

Sestra, ktorá priniesla dieťa, okamžite zistila, že Adamko nedýcha. S telíčkom vybehla z izby a potom sa okolo nej zhromaždili lekári. Matku už k dieťaťu nepustili, iba jej po hodine oznámili tú najhoršiu správu, informuje MF Dnes.

Rodičia chlapčeka, ktorý sa podľa všetkého narodil úplne zdravý, sa sťažujú, že aj keď od tragédie uplynulo takmer tri štvrte roka, oni vlastne stále nevedia, prečo ich milovaný syn zomrel.

Polícia a prokurátori nechcú detaily komentovať, ale uisťujú, že sa na prípade stále pracuje. Vyšetrovatelia musia čakať na znalecké posudky, ktorých vypracovanie môže pokojne trvať ďalších pár mesiacov. Najmä v takomto citlivom prípade.

Komentáre ( 0)