15. 09. 2017 16:28 | OSTRAVA/NOVINKY.cz

Bodla ho nožom cez pootvorené dvere. Česká dôchodkyňa v obrane zabila lúpežníka

Polícia odmietla potvrdiť, či z toho nakoniec nebude čin nutnej obrany, no je to pravdepodobné. Zatiaľ vec vyšetrujú ako ublíženie na zdraví s následkom smrti.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: shuterstock.com/Alexlekky

Bol to najhorší zážitok v jej živote. Dôchodkyňa (67) z Ostravy opísala hrozný zážitok zo stredy večera, kedy sa ju pokúsil v dome prepadnúť zlodej. Najprv rozbil vchodové dvere a začal sa dobíjať do obývačky, kde sa žena zavrela. Dráma nakoniec skončila jeho smrťou.

V momente, kedy sa mu už takmer podarilo preniknúť do izby, ho dôchodkyňa bodla kuchynským nožom, uviedol portál NOVINKY.cz

Incident sa odohral v ostravskej štvrti Nová Ves v stredu krátko po pol desiatej večer. Ženu zobudilo búchanie a krik. „Chvíľu sme sa preťahovali cez dvere, no on bol silnejší. Zatvorila som sa v obývačke a zavolala políciu," povedala seniorka.

Muž sa ale dobíjal ďalej, podľa policajnej hovorkyne, hliadka na miesto dorazila do štyroch minút. Zlodej už bol ale po smrti.

„Bol neuveriteľne vulgárny, nadával mi a vyhrážal sa, že ma zabije." Keď už dvere nedokázala udržať, bodla do medzery nožom. Náhle bolo ticho. Až do príchodu polície sa neodvážila dvere otvoriť, že ho zabila, to sa dozvedela až neskôr.

„Je mi to ľúto, no keby som mohla vrátiť čas, urobím to opäť, bála som sa o svoj život," uviedla.

S útočníkom sa poznala. Pred nedávnom sa jej ponúkol, že jej pokosí záhradu. Potom ju navštívil ešte raz. „Ja hlúpa som mu otvorila a on ma hodil na zem a kričal, že chce peniaze. Vtedy ma zobrali do nemocnice, pretože mi zlomil nos," opísala dramatickú situáciu dôchodkyňa.

Polícia čin vyšetruje ako podozrenie z ublíženia na zdraví s následkom smrti. „Čin však s najväčšou pravdepodobnosťou bude prekvalifikovaný," dodala policajná hovorkyňa. Odmietla povedať, či z toho nakoniec nebude čin nutnej obrany, no je to pravdepodobné.

Komentáre ( 0)