23. 09. 2017 07:38 | MEXIKO/TASR

Zemetrasenie v Mexiku má už 293 obetí. Z trosiek zachránili asi 70 ľudí

Šanca na nájdenie ďalších preživších je po vyše troch dňoch už mizivá.

Záchranári v Mexiku.
Záchranári v Mexiku. Foto: TASR

 Približne 70 ľudí už vytiahli záchranári spod trosiek budov, ktoré sa v Mexiku zrútili po utorňajšom zemetrasení s magnitúdou 7,1. Šanca na nájdenie ďalších preživších je však po vyše troch dňoch už mizivá.

"So všetkou energiou a intenzitou, ktorú dokážeme nazhromaždiť, budeme pokračovať v našom úsilí nájsť ďalších preživších," povedal starosta mexického hlavného mesta Miguel Ángel Mancera.

Počet obetí na životoch, ktoré si vyžiadalo zemetrasenie medzičasom stúpol na 293, uviedol národný koordinátor mexickej civilnej obrany Luis Felipe Puente. Len v samotnej metropole Mexiko si zemetrasenie podľa jeho slov vyžiadalo 155 obetí, pričom ďalších 30 či 40 ľudí je tam stále nezvestných.

Okrem mesta Mexiko postihlo zemetrasenie najmä štáty Morelos a Puebla, v ktorých sú zničené a poškodené tisícky budov. K najnovšej tragédii došlo v deň, keď si Mexičania pripomínali 32. výročie ničivého zemetrasenia z roku 1985, pri ktorom zahynulo viac ako 10-tisíc ľudí a veľká časť hlavného mesta bola zničená. V krajine sa v utorok dokonca konalo cvičenie pre prípad evakuácie v dôsledku zemetrasenia.