29. 09. 2017 19:37 | FLORIDA/TV Markíza

Spravodlivosť po takmer troch dekádach. Vraha usvedčili vďaka pokroku vo vede

S novými technológiami pri testovaní DNA boli vyšetrovatelia schopní doplniť skladačku do puzzle.

Spravodlivosť po 27 rokoch.
Spravodlivosť po 27 rokoch. Foto: TV Markíza

Pokrok po vede pomohol vyriešiť takmer 30 rokov starú vraždu. Obeťou bola mladá mamička z americkej Floridy, vrahom človek prezlečený za klauna.

Marlene zomrela pred 27 rokmi. Krátko pred vraždou ešte raňajkovala so synom a priateľmi. Potom na dvere domu zazvonila osoba prezlečená za klauna.

Klaun držal v ruke dva balóny a kvety. Podával ich Marlene, tá ešte stihla poznamenať, aké je to milé. V tom momente klaun vytiahol zbraň a strelil ju priamo do tváre. Marlene zomrela dva dni po prevoze do nemocnice. Polícia z vraždy podozrievala Sheilu Keenovú, ktorá ako sa ukázalo, mala intímny vzťah s manželom zavraždenej. Až donedávna však vyšetrovatelia nemali dostatok dôkazov na jej obvinenie. Sheila celé roky prežila s vdovcom, pred 15 rokmi sa dokonca zosobášili. Sheilu pomohol usvedčiť pokrok vo vede.

S novými technológiami pri testovaní DNA boli vyšetrovatelia schopní doplniť skladačku do puzzle. Tieto možnosti v spomínanom roku 1990 neboli dostupné. Sheile za tento čin potenciálne hrozí doživotné väzenie alebo dokonca trest smrti. Manžela Marlene - Michaela doteraz z ničoho neobvinili, prípad však stále zostáva otvorený.

 

 

Komentáre ( 0)