06. 10. 2017 12:19 | KARLOVE VARY/kacs

Policajtov v civile upozornil na agresívnu jazdu, oni na neho vytiahli zbraň

Vodičovi agresívne nadávali a aj ho napadli.

Policajti v civile vytiahli na muža zbraň.
Policajti v civile vytiahli na muža zbraň. Foto: reprofoto: idnes.cz

Nezvyčajný policajný zásah zažil v Plzni vodič z českého Karlovarska. Ten sa na výpadovke na Karlove Vary dostal do konfliktu s posádkou civilného mercedesu s pražskou značkou. Ako sa ale ukázalo, vodič aj spolujazdec boli policajti. Incident zachytila kamera v aute vodiča, informuje iDNES.cz.

Zdroj: iDNES.cz

Udalosť sa stala v druhej polovici septembra. „Môj klient v tom čase šiel v smere na Karlove Vary. V mieste zúženia vozovky zaregistroval agresívne jazdiaci mercedes. Na správanie sa vodiča, ktorý chcel stoj čo stoj predbehnúť dodávku s označením invalidov, upozornil klasickým prebliknutím," opísal samotný začiatok incidentu Ronald Němec, právny zástupca napadnutého muža.

Ako právnik ďalej uviedol, šofér mercedesu reagoval agresívne. Posádka začala na muža z Karlovarska vykrikovať a hrubo gestikulovať. Počas toho šofér mercedesu zapol sirénu, malý maják za čelným sklom a nápis stop na tienidle. Po niekoľko sto metroch jazdy, pri ktorých oznamovateľ vyzýval muža v civile, aby sa legitimoval, vozidlo zablokovalo poškodenému cestu. Vystúpili z neho dvaja muži, jeden z nich držal v ruke pištoľ, ale nie policajný preukaz.

„Vodič mercedesu napadol oznamovateľa, vyrazil mu z ruky telefón v momente, keď komunikoval s linkou 112. Klient si vypočul veľa sprostých nadávok a schytal aj úder do hlavy. Jeden z posádky mercedesu sa ho pokúsil vytiahnuť z auta, aj napriek tomu, že bol pripútaný," doplnil právnik.

Keď sa konečne muži legitimovali, čo sa stalo až po útokoch, poškodený od nich žiadal protokol o zásahu, ktorý mu ale odmietli dať. Rýchlo potom odišli.

Krajské riaditeľstvo polície Plzenského kraja incident nevyvrátilo. „Uisťujem vás, že predmetné pochybenie bolo ojedinelé a v súčasnosti boli prijaté také opatrenia, aby k podobným situáciám v budúcnosti nedochádzalo. Za predmetné pochybenie sa vám ospravedlňujem," napísal poškodenému Pavel Krákora, riaditeľ krajského riaditeľstva.

Napadnutý vodič podal na oboch policajtov trestné oznámenie. „Prípad riešime v disciplinárnom konaní. To je na začiatku, takže nemôžeme predbiehať, aký trest dostanú policajti," uviedla policajná hovorkyňa Martina Korandová.

K akému útvary policajti patria, hovorkyňa nechcela prezradiť. Uviedla iba, že išlo o policajtov Krajského riaditeľstva Polície ČR Plzenského kraja. Podľa informácií právnika Němca to boli dvaja vysoko postavení dôstojníci, ktorí smerovali na zásah.

Komentáre ( 0)