10. 10. 2017 08:19 | LONDÝN/kacs

Nová stopa v prípade zmiznutej Maddie

Rodičia sú za to extrémne vďační, no verejnosť až taká nadšená nie je.

Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová.
Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová. Foto: TASR

Britskí policajti zverejnili, kto je extrémne dôležitý človek, po ktorom nanovo pátrajú. Hľadajú ženu, ktorá v čase zmiznutia Maddie žila v blízkosti miesta, kde dievčatko v roku 2007 zmizlo. Zatiaľ, čo jej rodičom svitá nová nádej, stále sa stretávajú aj s nenávistnými odkazmi, ktoré im posielajú denne ľudia cez sociálnu sieť.

Britská polícia verí, že žena, ktorá žila v Praia da Luz, by mohla byť kľúčovým svedkom v prípade zmiznutej Maddie. Mala žiť vedľa apartmánu, kde bola rodina ubytovaná. Podľa vyšetrovateľov opustila krajinu po smrti svojho manžela.

„Nemá sa absolútne čoho báť. Možno videla niečo, čo jej nepripadá dôležité, ale pre vyšetrovanie by to mohlo byť kľúčové. Pokiaľ by sa v našom popise poznala, mala by kontaktovať políciu," povedali vyšetrovatelia denníku The Sun.

Pátranie po Maddie, ktorá zmizla pred viac ako desiatimi rokmi, bolo už niekoľkokrát ukončené. Scotland Yard však dostal ďalšie peniaze na to, aby mohlo v pátraní pokračovať ďalej.

Rodičia sú za to extrémne vďační, no verejnosť až taká nadšená nie je. „Ľudia nás na facebooku zavalili nenávisťou," uviedli rodičia Maddie. Teraz sa to však ešte zhoršilo.

„Kate a Gary sú naštvaní a rozrušení, že ich ľudia bombardujú nenávistnými komentármi," uviedol rodinný priateľ pre The Sun. „Vždy, keď sa objaví nová nádej, ľudia začnú byť ešte agresívnejší." Rodičia však stále veria, že je Maddie nažive a netúžia po ničom inom, než nájsť svoju dcéru.

Pozrite si archívnu reportáž o prípade zmiznutej Maddie:

 

Komentáre ( 0)