27. 10. 2017 06:25 | PRAHA/TASR

Lubomír Zaorálek už nechce byť vo vedení ČSSD

Priestor by podľa neho mali dostať mladí ľudia a úspešní hajtmani ako Josef Bernard alebo Martin Netolický.

Lubomír Zaorálek.
Lubomír Zaorálek. Foto: TASR

Nedávny volebný líder ČSSD Lubomír Zaorálek sa neplánuje na mimoriadnom zjazde strany, ktorý je naplánovaný na apríl, uchádzať o post vo vedení. Priestor by podľa neho mali dostať mladí ľudia a úspešní hajtmani ako Josef Bernard alebo Martin Netolický.

"Človek musí byť súdny. Kto prehrá v bitke, tak sa nemôže ponúkať do ďalšej bitky ako líder. Bola to väčšia porážka, než som si predstavoval. Musím si to sám sebe zodpovedať, nie že pôjdem a budem sa tváriť, že sa nič nestalo," uviedol minister zahraničných vecí Zaorálek, ktorého citoval server Novinky.cz.

Výsledok volieb, v ktorých ČSSD získala 7,27 percenta hlasov, vníma Zaorálek ako svoju zodpovednosť. Uchádzať sa preto nechce ani o post radového podpredsedu, ktorý zastával dosiaľ.

"V kampani som spolupracoval s Mladými sociálnymi demokratmi. Niektorí sa mi zdali veľmi šikovní. Strana sa potrebuje obrodiť zospodu," konštatoval Zaorálek. Ako dodal, záujem o funkciu šéfa poslancov ČSSD prejavil dosluhujúci minister pre ľudské práva Jan Chvojka.

Komentáre ( 0)