09. 11. 2017 20:38 | HOUSTON/TASR

Texaský kostol, kde bolo zastrelených 20 ľudí, možno zbúrajú

Pomeroy podľa slov hovorcu vyjadril tiež nádej, že by miesto v budúcnosti mohol prestavať na pomník.

Streľba v Texase
Streľba v Texase Foto: TASR/AP

Baptistický kostol v obci Sutherland Springs, v ktorej sa v nedeľu odohrala streľba s najväčším počtom obetí v histórii amerického štátu Texas, zrejme v budúcnosti zbúrajú. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s odvolaním sa na pastora miestneho cirkevného zboru.

Pastor Frank Pomeroy povedal členom vedenia svojej domovskej cirkvi, Zhromaždenia južných baptistov (SBC), že by bolo príliš bolestivé, ak by sa kostol aj naďalej používal na bohoslužby.

Hovorca SBC Sing Oldham vo štvrtok uviedol, že pastor o pláne na strhnutie kostola hovoril už v priebehu týždňa s najvyššími predstaviteľmi tejto baptistickej cirkvi. Tí do obce Sutherland Springs pricestovali po masakre, aby vyjadrili podporu miestnej cirkevnej komunite.

Pomeroy podľa slov hovorcu vyjadril tiež nádej, že by miesto v budúcnosti mohol prestavať na pomník pre vyše 20 obetí streľby. Pastor by zároveň rád postavil nový baptistický kostol na pozemku patriacom SBC.

K útoku došlo v nedeľu počas popoludňajších bohoslužieb. Útočník Devin Patrick Kelley podľa vyšetrovateľov vystrelil na prítomných veriacich najmenej 450 krát. Výsledkom jeho vyčíňania je 26 mŕtvych a 20 zranených, z ktorých polovica je v kritickom stave.
Streľbu neprežila ani 14-ročná dcéra pastora Pomeroya, Annabelle Pomeroyová. Pastor s manželkou boli v čase incidentu odcestovaní a na obrade sa preto nezúčastňovali.

Komentáre ( 0)