14. 11. 2017 19:00 | BRUSEL/TV Markíza

Maročania si víťazstvo poriadne „vychutnali“: Podpaľovali autá a rozbíjali výklady

Na niektorých uliciach je ešte stále na zemi sklo. Desiatky obchodov zostávajú zatvorené. Ich majitelia sú zúfalí.

Spúšť v uliciach Bruselu.
Spúšť v uliciach Bruselu. Foto: TV Markíza

Majitelia obchodov sú zúfalí a upratovacie čaty v plnom nasadení. Aj tri dni po bujarých oslavách marockých futbalových fanúšikov je v Bruseli stále neporiadok. Ľudia sa pýtajú, kto zaplatí škody a prečo polícia v sobotu v noci rázne nezasiahla.

Maročania bujaro oslavovali postup svojej krajiny na majstrovstvá sveta vo futbale. Zápas, ktorý sa hral v Afrike, pozerali v baroch. Keď sa skončil, vyšli do ulíc, podpaľovali autá a rozbíjali výklady.

„Jeden mladík tu chcel založiť oheň. Chytil som ho a povedal mu, že najprv bude musieť podpáliť mňa," opísal obyvateľ Bruselu.

Na niektorých uliciach je ešte stále na zemi sklo. Desiatky obchodov zostávajú zatvorené. Ich majitelia sú zúfalí.

 

„Pracujem každý deň 12 hodín, nikdy nemám dovolenku, lebo si to nemôžem dovoliť. Platím dane. Robím čo môžem. Ak by ma tí ľudia zabili, z čoho by žili moje štyri deti," pýta sa majiteľ obchodu Muhammad Sajid Khan.

Polícia čelí najmä na sociálnych sieťach obrovskej kritike. Počas sobotňajšej noci síce zasiahla, podľa mnohých Bruselčanov ale neskoro a nie dostatočne. Muži zákona použili vodné delá, v putách ale neskončil nikto.

Vyšetrovatelia teraz analyzujú záznamy z bezpečnostných kamier a snažia sa identifikovať agresívnych vandalov. Tomu, že budú úspešní, ale domáci neveria.

Komentáre ( 0)