21. 12. 2017 11:00 | MANILA/TASR

Pri Filipínach sa potopil trajekt s viac ako 200 ľuďmi na palube

Do pátrania po nezvestných sa zapojilo šesť plavidiel.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Giongi63

Potopenie trajektu s 251 ľuďmi na palube pri východnom pobreží Filipín si pravdepodobne vyžiadalo najmenej štyri obete. Záchranárom a rybárom sa podarilo odviezť do bezpečia už približne 240 ľudí, pričom asi sedem je stále nezvestných, píše agentúra Reuters.

"Momentálne sa snažíme ubezpečiť, že všetci zachránení sú v dobrom zdravotnom stave," uviedol a dodal, že počet nezvestných tiež nie je známy. Podľa Balila sa trajekt menom Mercraft 3 začal potápať v búrlivých vodách medzi mestom Infanta, ktoré sa nachádza vo filipínskej provincii Quezon, a jeho konečnou zastávkou - ostrovom Polillo.

Donel Jade Mendiola, jeden zo zachránených, pre miestnu rozhlasovú stanicu povedal, že počasie spočiatku vyzeralo dobre. Mohutné vlny a silný vietor sa do trajektu opreli približne po dvoch hodinách plavby. "Plavidlo sa zastavilo a do prednej časti začala tiecť voda. Pasažieri preto rýchlo utiekli do zadnej časti a trajekt sa začal potápať," opísal situáciu Mendiola.

Do pátrania po nezvestných je zapojených šesť plavidiel. Pri záchranných akciách spolupracuje aj tamojšia armáda. Podľa hovorcu pobrežnej stráže je možné, že na pomoc vyšlú aj vzdušné a námorné sily. Plavidlá musia v dôsledku tropickej búrky Kai-Tak prekonávať veľmi náročné podmienky. Podľa informácií DPA táto búrka spôsobila v centrálnej časti Filipín zosuvy pôdy, ktoré si vyžiadali už viac než 40 obetí.

Komentáre ( 0)