25. 12. 2017 20:06 | ISLAND/TV Markíza

Hotel na Islande vyzerá ako bublina: Polárnu žiaru vidíte priamo z postele

O tom, že služby v turistickom ruchu nepoznajú hranice, svedčia aj nezvyčajné hotelové izby.

Hotel ako bublina.
Hotel ako bublina. Foto: TVNOVINY.sk

Stanovačka pod holým nebom aj v mrazivých teplotách? V divokej islandskej prírode to nie je nič nemysliteľné. Pre hostí tu vytvorili hotel, ktorý vyzerá ako veľká bublina. Keď máte šťastie, polárnu žiaru uvidíte priamo z postele.

O tom, že služby v turistickom ruchu nepoznajú hranice, svedčia aj tieto nezvyčajné hotelové izby. Turisti z rôznych kútov sveta sa chodia na Island ukryť pred okolitým svetom do vlastnej bubliny.

„Je to tu veľmi tiché. Za tým pokojom sem chodí oddychovať veľa ľudí z veľkomiest," povedal bývalý farmár Sigridur Sigurfinnsdottir.

Uzdu svojej fantázii popustil a nápad vymyslel bývalý farmár, ktorý pôdu pod bublinami kedysi sám dlhé roky spravoval.

„Kedysi tu boli len polia, až pred 30-imi rokmi sme tu začali vysádzať stromy. Asi pred dvoma rokmi prišiel za mnou náš bývalý zamestnanec s otázkou, či chceme byť súčasťou nového dobrodružstva. Skúste tu postaviť jednu takúto bublinu, hovoril mi. Nikdy by sme si vtedy nepomysleli, že ich tu niekedy budeme mať až deväť," uviedol exfarmár.

V skromnej priesvitnej bubline na hostí čaká v podstate iba pohodlná posteľ. Vlastnú kúpeľňu, ani tečúcu vodu tu nenájdete. Tvorcovia chceli, aby ste sa cítili ako na pravej stanovačke.

„Sme z USA, bublinu sme videli na Pintereste. Hovorili sme si, že to raz musíme vyskúšať a teraz je ešte aj perfektný čas na to vidieť polárnu žiaru," hosť Amanda Amberg.

Okrem pozoruhodnej nočnej oblohy sú tu nablízku aj tri najvyhľadávanejšie miesta na Islande vrátane stále aktívneho gejzíru.

Tvorcovia plánujú do budúcnosti vytvoriť ďalšie bubliny po celom južnom pobreží tak, aby mohli turisti prespať kdekoľvek ich cesta po ostrove zavedie.

„Jediné hranice, ktoré platia v turistickom ruchu je miera kreativity. Na Islande sa teraz už dá napríklad aj surfovať a to 365 dní v roku. Kedysi by sa to zdalo nemysliteľné, ale tu jednoucho nič nie je nemožné," dodal Elias Gislason z islandskej agentúry pre cestovný ruch.

 

Komentáre ( 0)