10. 01. 2018 12:37 | LÁHAUR/TASR

V Pakistane zadržali Češku Terezu, prevážala deväť kíl heroínu

V Pakistane za pašovanie a prechovávanie narkotík môže byť vymeraný trest smrti.

Češka bola v Pakistane na trojmesačné vízum.
Češka bola v Pakistane na trojmesačné vízum. Foto: Punjab Police

Na medzinárodnom letisku v pakistanskom meste Láhaur zadržali v stredu 21-ročnú Češku pri pokuse previezť z Pakistanu do saudskoarabskej metropoly Abú Zabí deväť kilogramov heroínu. Žena bola identifikovaná ako Tereza H., informoval spravodajský server Novinky.cz.

Podľa Noviniek bola v Pakistane na trojmesačné vízum vydané 15. novembra. Odhalili ju colníci, zatiaľ ju však neodovzdali policajtom zo špeciálnych síl na boj s narkotikami (ANF), ale previezli do sídla colného úradu, kde ju vypočuli.

České ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ nepotvrdilo, že by žena bola zadržaná a požiadala ambasádu o pomoc. "Na veľvyslanectvo v Islamabade sa zatiaľ nikto neobrátil so žiadosťou o pomoc. Pracovníci ambasády záležitosť preverujú u colníkov i policajtov," uviedla pre Novinky.cz Irena Valentová z tlačového oddelenia českého rezortu diplomacie.

V Pakistane za pašovanie a prechovávanie narkotík môže byť podľa zákona vymeraný trest smrti, ten sa však spravidla neuplatňuje voči cudzincom, uvádza české ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke. Cudzinci zadržaní za pašovanie narkotík sú spravidla trestaní niekoľkoročným väzením vo veľmi tvrdých podmienkach.

Komentáre ( 0)