12. 01. 2018 11:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Toto hrozí pašeráčke Tereze, je to horšie ako v pekle

Ženy sú napchaté v preplnených celách a sú dokonca väznené aj so svojimi deťmi.

Väznené ženy.
Väznené ženy. Foto: Profimedia.

Tereze H. (21), ktorú na pakistanskom letisku v Láhauru zadržali colníci s deviatimi kilami heroínu v kufri, za pašovanie drog hrozí až trest smrti. Ten sa ale proti cudzincom neuplatňuje. Súd ale mladú Češku pošle na niekoľko rokov do väzenia, kde panujú, zvlášť v prípade žien, doslova neľudské podmienky, píše portál TN.cz

Po dlhých 19 rokoch vo väzení vo Faisalábáde prepustili Rani Bibiovú, ktorá mala údajne zabiť manžela. Súd ale podľa portálu Samaa uznal, že čin nespáchala.

„Nemohli sme sa sťažovať alebo klásť otázky, keď náš prišiel navštíviť vyšší dôstojník, sudca alebo politik. Keď sa to ale náhodou stalo, ženu vyfackali," opísala Rani pre Samaa TV. Podľa nej je vo väzniciach veľkým problémom hlad, ženy nemajú čo jesť, jedna porcia jedla je delená medzi dve ženy.

Sú nútené pracovať s prázdnym žalúdkom, čo ich prácu poriadne sťažuje. Sú napchaté v preplnených celách a sú dokonca väznené aj so svojimi deťmi. Väznice sú chronicky preplnené a hygienická situácia je zúfalá, často sa väzni ani nemajú, kde umyť.

Veľmi známym sa stal prípad pakistanskej kresťanky Aasiye Noreenovej, ktorá je známa tiež ako Asia Bibiová. Bola odsúdená na trest smrti za to, že sa napila z rovnakej šálky, ako iné ženy. Dopustila sa tak rúhania voči prorokovi Mohamedovi a v base stále čaká na koniec odvolacieho procesu.

Prostredníctvom svojho manžela opísala hrozné podmienky, v ktorých trávi dlhé roky. Jej cela nemá okná a ani nevie či je deň alebo noc, nádej jej dávajú iba ľudia, ktorí za ňu bojujú a to ju drží pri živote.

Teraz toto všetko čaká aj mladú Terezu.


Zdroj: theexpresstribune/Youtube

Komentáre ( 0)