15. 01. 2018 12:54 | LÁHAUR/pg, TASR

Video zo zatknutia českej pašeráčky Terezy: Najprv prekvapený pohľad, potom hlava v smútku

V Pakistane hrozia za pašovanie a prechovávanie narkotík vysoké tresty vrátane trestu smrti.

Češka bola v Pakistane na trojmesačné vízum.
Češka bola v Pakistane na trojmesačné vízum. Foto: Punjab Police

Minulý týždeň zadržali v pakistanskom meste Láhaur mladú Češku Terezu, ktorej v batožine colníci objavili deväť kíl heroínu. Na Facebooku sa v pondelok objavilo video z jej zatknutia.

Záznam zachytáva moment, keď colníci zistili, že jej kufor má falošné dno, v ktorom sa nachádza skrytý náklad. Mladá Češka k mužom na chvíľu pristúpila, siahla do batožiny a potom ruku ovoňala. Hneď na to si sadla na gauč a tvár si zaborila do dlaní. Video zverejnil portál tn.nova.cz.

Česká občianka pôvodne popierala, že by čokoľvek pašovala. Neskôr však uviedla, že vedela o veciach v batožine, ale vôbec netušila, že je tam heroín. V komentároch na sociálnej sieti sa pod videom ľudia vyjadrovali k jej zatknutiu. 

„Video je drsné, ten výraz prekvapenia jej neverím," napísala jedna z užívateliek. „Trest smrti by bol pre ňu vykúpenie, lepšie, než celý život prežiť vo väznici v Pakistane," napísal ďalší.

Tamojší špeciálny súd na ňu uvalil 14-dňovú vyšetrovaciu väzbu. O vine zadržanej rozhodne pakistanská justícia v procese, ktorého termín zatiaľ nie je na dohľad. Vyšetrovanie môže trvať podľa znalcov pomerov niekoľko týždňov.

V Pakistane hrozia za pašovanie a prechovávanie narkotík vysoké tresty vrátane trestu smrti, ktorý sa však zvyčajne neuplatňuje voči cudzincom. Tým hrozia zväčša niekoľkoročné tresty väzenia.

Komentáre ( 0)