19. 01. 2018 06:13 , článok bol aktualizovaný 19. 01. 2018 06:44 | RIO DE JANEIRO/TASR

Pri známej pláži Copacabana narazilo auto do ľudí, zomrelo osemmesačné batoľa

Ďalších 15 ľudí je zranených.

Na pláži Copacabana narazilo auto do ľudí.
Na pláži Copacabana narazilo auto do ľudí. Foto: TASR/AP Photo/Silvia Izquierdo

Vodič auta, ktoré vo štvrtok večer vrazilo do ľudí na preplnenej promenáde pri pláži Copacabana v brazílskej metropole Rio de Janeiro, vysvetľoval tento čin stratou kontroly nad riadením. Pri incidente sa zranilo najmenej 15 ľudí, podľa informácií agentúry Reuters osemmesačné batoľa prišlo o život. Brazílska vojenská polícia vo svojom emailovom vyjadrení možnosť teroristického alebo zámerne spáchaného činu nepotvrdila.

Na pláži Copacabana narazilo auto do ľudí.
Na pláži Copacabana narazilo auto do ľudí. Foto: TASR/AP Photo/Silvia Izquierdo
 

Podľa miestnych médií vodič z miesta činu ušiel, príslušníci polície ho však rýchlo chytili. Zadržaný muž povedal, že stratil kontrolu nad riadením a vysvetlil, že dostal epileptický záchvat. V aute sa neskôr pri jeho prehliadke našli lieky na liečbu epilepsie.

 

Príslušník z policajnej stanice z Copacabany potvrdil smrť batoľaťa a dodal, že 15 zranených odviezli na ošetrenie do nemocnice. Prípadnú epilepsiu vodiča potvrdiť nevedel. V čase incidentu bolo na vyhľadávanej promenáde pri známej pláži mnoho ľudí. Auto vo veľkej rýchlosti prešlo širokým chodníkom medzi rušnou cestou a plážou a zastavilo v piesku. Médiá zverejnili fotografie z miesta nešťastia, na ktorých vidno čierne osobné auto stojace v piesku a okolo ležiacich zranených.

Komentáre ( 0)