24. 01. 2018 06:59 , článok bol aktualizovaný 24. 01. 2018 11:58 | ISLAMABÁD/mm

Česká pašeráčka Tereza sa súdu nedočkala: Za všetko môže policajný štrajk

Práve v stredu mala Tereze končiť väzba.

Tereza a jej kamarátka.
Tereza a jej kamarátka. Foto: tn.cz/Facebook

Súd s českou pašeráčkou Terezou, ktorú na letisku v pakistanskom Láhaure zadržali s deviatimi kilogramami heroínu, v stredu (24.1) odročili.

Dôvodom bola bitka dvoch študentov pred Punjab univerzitou, pri ktorej sa zranilo niekoľko policajtov. Napadnutie mužov zákona rozzúrilo ich kolegov, ktorí začali štrajkovať a zabránili tak viacerým súdnym pojednávaniam, vrátane toho jej, informoval portál tn.cz s odvolaním sa na web Daily Pakistan.

Práve v stredu mala Tereze končiť väzba. „Súd mal rozhodovať vo veci jej predĺženia," povedala hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Irena Valentová. O predĺžení jej väzby by mal súd však aj napriek tomu formálne rozhodnúť.

Napriek tomu, že incident sa dotkol Terezinho pojednávania, jej komplic Shoaib sa pred súd postavil a väzbu mu predĺžili o dva týždne. Súd s Češkou by sa mal po novom uskutočniť 30. januára.

Dvadsaťjedenročnú ženu zadržali colníci na letisku v pakistanskom Láhaure minulú stredu. V jej kufri objavili deväť kíl heroínu. Najprv tvrdila, že o ničom nevedela, neskôr ale sa priznala a s políciou začala spolupracovať.

Komentáre ( 0)