25. 01. 2018 06:17 | LOS ANGELES/TASR

Mali ich týrať aj mučiť hladom. Sudca zakázal rodičom kontaktovať svojich 13 detí

Každý z rodičov čelí 94 rokom väzenia až doživotiu.

Na prvý pohľad vyzerali ako šťastná rodina.
Na prvý pohľad vyzerali ako šťastná rodina. Foto: Facebook/David-LouiseTurpin

Americký sudca podpísal v stredu ochranný príkaz zabraňujúci kalifornskému páru v kontaktovaní svojich 13 detí. Rodičia sú obvinení z toho, že deti mučili a vyhladovali. David Allen Turpin (56) a Louise Anna Turpinová (49) minulý týždeň nepriznali vinu vo viacerých bodoch obžaloby vrátane 12 bodov týrania a siedmich bodov zneužívania ako aj zanedbávania a nezákonného väznenia. Každý z rodičov čelí 94 rokom väzenia až doživotiu, uvádza agentúra DPA.

Súrodenci vo veku od dvoch do 29 rokov boli vystavení hroznému zaobchádzaniu, konštatoval prokurátor Mike Hestrin. Boli pripútaní za trest k svojim posteliam a často nemohli ísť na toaletu.

 

Hestrin uviedol, že pár svoje deti mučil hladom a dokonca provokoval jedlom, keď ho nesmeli jesť. Jedno z detí vo veku 12 rokov malo priemernú váhu sedemročného dieťaťa, dodal. Úrady objavili podvyživené deti v polovici januára po tom, ako sa 17-ročnému dievčaťu, ktoré plánovalo útek viac ako dva roky, podarilo uniknúť cez okno a zavolať políciu. Oboch rodičov zatkli.

Sú obvinení z väznenia detí v ich dome meste Perris, približne 115 kilometrov od Los Angeles. Deti sa v súčasnosti liečia v nemocniciach.