02. 02. 2018 11:21 | BRATISLAVA/kacs

Tereza mala byť milenkou šéfa gangu. Jej právnik verí, že by ju mohli aj oslobodiť

Na podmienky vo väzení si nesťažuje.

Češka Tereza H. čaká v pakistanskom väzení na súdny proces.
Češka Tereza H. čaká v pakistanskom väzení na súdny proces. Foto: TV Markíza

Pakistanský právnik Caudhri Džavád Zafar opísal, ako sa Češke Tereze H. žije v pakistanskom väzení. Jeho firmu si vybrala sama. "Som jeden z najlepších právnikov v Láhaure," povedal Zafar denníku Blesk. Tereza je podľa neho vo väznici so stredným stupňom stráženia. Na podmienky si ešte nesťažovala. "Prekáža jej len, že musí ráno vstávať po piatej," povedal právnik.

V cele je s ďalšími 15 až 20 ženami. Medzi nimi sú aj cudzinky. Niektoré miestne ženy nevedia anglicky. Tereza si nesťažovala ani na jedlo, navyše si podľa Zafara môže kúpiť potraviny v kantíne, ale za vlastné peniaze, privyrobiť si vo väzení prácou nemôže. "Na stravu sa nesťažovala, hovorila len, že obsahuje veľa chleba, takže asi kvôli tomu priberie," prezradil Terezin právnik.

V cele chodí Tereza v oblečení, ktoré si do Pakistanu priviezla. To, v čom dorazila na súd, jej zohnal jej právnik. Podľa neho depresiami netrpí. Dozorkyne sú väčšinou ženy, takže sa nemusí báť sexuálneho obťažovania. Môže dostávať listy aj balíky od rodiny.

"Terezino rozhodnutie spolupracovať s políciou od začiatku bolo určite dobré rozhodnutie a mohlo by jej pomôcť," myslí si advokát. Pomsty sa podľa Zafara báť nemusí. "Miestne väzenie je to najbezpečnejšie miesto na svete," je presvedčený.

Trest smrti jej určite nehrozí. "Veľmi tu záleží na schopnostiach právnika. Ak uspejem s obhajobou a podarí sa mi preukázať, že o drogách nevedela, tak by ju mohli oslobodiť. To, ale nebude ľahké dokázať," dodal pakistanský advokát.

Tereza mala byť milenkou šéfa gangu

Zoznámila sa s ním v Manchestri, kde Tárik prevádzkoval štúdio. Češke ponúkol, že jej jeho firma pomôže preraziť v modelingu. Ich profesionálny vzťah ale údajne čoskoro prerástol a stali sa z nich milenci.

"Raz Terezu poslal fotiť do Pakistanu, predvádzať mala produkty poprednej módnej značky. Ponuku prijala, pretože mala byť veľmi dobre zaplatená," vysvetlil pakistanský vyšetrovateľ. O nelegálnom businesse svojho milenca ale vraj Tereza dobre vedela a drogy nepašovala prvýkrát.

Tárika, ktorý sa podľa informácií vyšetrovateľov zdržiava v Británii, hľadá Interpol.

Terezin advokát sa obáva, že vyšetrovanie môžu spomaliť blížiace sa voľby a ramadán. Očakáva, že verdikt padne najskôr v lete, najneskôr potom do konca roka. Tereza si ale zrejme bude musieť trest odpykať v ázijskej krajine, pretože Česko nemá s Pakistanom dohodu o vydávaní odsúdených.

Komentáre ( 0)