07. 02. 2018 11:09 | LÁHUAR/kacs

Pašeráčke Tereze predĺžili väzbu, z väzenia sa len tak nedostane

Už pri minulom pojednávaní bolo na dievčati vidieť, že si uvedomuje vážnosť situácie.

Češka Tereza pri výsluchu.
Češka Tereza pri výsluchu. Foto: YouTube/Jamws Bond

O ďalších osem dní predĺžil pakistanský súd väzbu pašeráčke Tereze H. Tú pred mesiacom zadržali na letisku v Láhaure s deviatimi kilogramami heroínu, informuje tn.cz.

Tereza sa z prísneho pakistanského väzenia len tak nedostane. Súd jej dnes o osem dní predĺžil väzbu. Už pri minulom pojednávaní bolo na dievčati vidieť, že si uvedomuje vážnosť situácie. K súdu dorazila zahalená v sárí.

Podľa Terezinho právnika Čaudhrího Džaváda Zafara súd uzavrie prípad zrejme až na konci roka. Podľa neho ovplyvní pojednávanie preťaženie úradov v období volieb, ktoré sa tento rok budú v Pakistane konať.

Tereza je zavretá v cele s ďalšími 15 až 20 ženami, medzi nimi sú aj cudzinky. Na stravu si vraj nesťažuje, ale prekáža jej, že musí vstávať o piatej ráno.

V cele chodí Tereza v oblečení, ktoré si do Pakistanu priviezla. To, v čom dorazila na súd, jej zohnal jej právnik. Podľa Zafara depresiami netrpí. Dozorkyňami sú väčšinou ženy, takže sa nemusí báť sexuálneho obťažovania. Môže dostávať listy aj balíky od rodiny.

Komentáre ( 0)