08. 02. 2018 11:13 | BERLÍN/pg

Šľachetný skutok kolegov: Odpracovali nadčasy, aby sa mohol postarať o chorého syna

Na výzvu manažéra zareagovalo viac ako 700 pracovníkov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/ Dima Sidelnikov

Šľachetnosť kolegov mu pomohla v starostlivosti o chorého syna. Keď sa 36-ročný Andreas Graff z Nemecka v januári 2017 dozvedel, že jeho synovi Juliusovi (3) diagnostikovali leukémiu, vybral si všetku dovolenku.

Starostlivosť o chorého chlapca však pre vdovca znamenala, že mimo práce bude musieť byť oveľa viac dní, ako mu umožňoval zákon. Andreas sa obával, že príde o prácu, vtedy však zasiahli jeho kolegovia. 

Na výzvu manažéra zareagovalo viac ako 700 pracovníkov nemeckej dizajnérskej firmy, ktorí darovali dokopy takmer 3 300 hodín svojich nadčasov. „Reakcia našich zamestnancov bola neuveriteľná. Nenašiel sa nikto, kto by odmietol pomôcť," citovala BBC Piu Meierovú z personálneho oddelenia. Andreasovi pomohli aj stážisti, ktorí ho nikdy nestretli, štedrosť kolegov ho dojala.

Vďaka nej si mohol totiž dovoliť ročnú dovolenku a v starostlivosti o syna mohol pokračovať naplno. Po deviatich mesiacoch v nemocnici sa rozhodol syna konečne vziať domov, keď rodinu zasiahla ďalšia rana. 

Jeho manželka a Juliosova mama zomrela na chorobu srdca. Vdovec tak pokračuje v liečbe chlapca, ktorý koncom februára oslávi piate narodeniny, v domácom prostredí. Ako uviedol, Juliusa plánuje čoskoro zapísať do škôlky a sám sa chce postupne do práce opäť vrátiť.