22. 02. 2018 15:03 , článok bol aktualizovaný 22. 02. 2018 16:11 | BRUSEL/TASR

V bruselskej štvrti zasahovala polícia, svedkovia údajne videli ozbrojeného muža

Incident sa začal po tom, ako jeden Poliak nahlásil vraždu. Keď prišla na danú adresu polícia, nič neobjavila.

Belgické bezpečnostné zložky zasahujúce v jednej z bruselských štvrtí.
Belgické bezpečnostné zložky zasahujúce v jednej z bruselských štvrtí. Foto: TASR/AP Photo

Belgická polícia vo štvrtok uviedla, že incident s údajným ozbrojeným mužom v Bruseli nesúvisel s terorizmom. Polícia predtým uzavrela časť jednej štvrte v belgickej metropole po správach, že by sa tam mohol pohybovať neznámy ozbrojený muž. Polícia prehľadala dva byty a upozornila obyvateľov, aby sa zdržiavali doma.

Príslušníci s namierenými zbraňami zaujali postavenia na rohoch budov, na strechy niektorých domov boli rozmiestnení ostreľovači a nad štvrťou hliadkoval policajný vrtuľník. Oblasť vo štvrti Forest opäť sprístupnili po troch hodinách. "Terorizmus môžeme vylúčiť," konštatovala hovorkyňa bruselskej polície Kathleen Calieová.

Incident sa začal po tom, ako jeden Poliak nahlásil vraždu. Keď prišla na danú adresu polícia, nič neobjavila. "Zdá sa, že sa mohol zle vyjadriť," povedala Calieová. Svedkovia však uviedli, že k incidentu došlo v neďalekej budove a že videli ozbrojeného muža.

Do oblasti teda povolali špeciálne policajné zložky, dodala hovorkyňa polície. Agentúra AP pripomína, že Salah Abdeslam, podozrivý z krvavých útokov v Paríži z roku 2015, sa ukrýval v byte v bruselskej štvrti Forest pred tým, ako ho chytili v inej časti belgickej metropoly.

 

Komentáre ( 0)