25. 02. 2018 07:00 | DES MOINES/pg

Psí hrdina chránil 16-ročného chlapca pred zlodejmi: Skončil dobitý a so strelnými ranami

Polícia potvrdila, že doma našli vystrašeného Javiera spolu so zraneným psom.

Nemecký ovčiak Rex zotavujúci sa zo zranení.
Nemecký ovčiak Rex zotavujúci sa zo zranení. Foto: Twitter/StevenYabNews

Nemecký ovčiak Rex utŕžil niekoľko strelných rán do krku a nôh, rovnako aj silných úderov po tom, čo sa snažil ochrániť svojho 16-ročného majiteľa Javiera pred zlodejmi, ktorí sa vlámali do ich domu v meste Des Moines v americkom štáte Washington.

Ako uviedla Javierova teta Susy, jej synovec zavolal na políciu a potom sa utekal skryť do šatníka vo svojej izbe, keď počul zvuky rozbíjajúceho sa skla. Dvojročný pes bol však odhodlaný ochrániť svojho pána a rozbehol sa na dolné poschodie, v ústrety vlamačom.

„Obaja zlodeji s ním zvádzali boj. Rex sa potom vrátil späť k Javierovi, celý dobitý a zakrvavený," citoval Susy magazín People. 

„Keď vstúpili do izby, kde sa môj synovec ukrýval, Rex vynaložil ešte poslednú silu, ktorú mal, aby ho ochránil. Vtedy ho však štyrikrát postrelili a to už nemal šancu bojovať," vysvetlila.

Podľa jej slov lupičov vystrašili až policajné sirény a z miesta ušli. Polícia potvrdila, že doma našli vystrašeného Javiera spolu so zraneným psom.

„Chlapec si myslel, že sa niekto vlámal dnu. Počul rozbíjajúce sa sklo a štekajúce psa a utekal sa ukryť. Potom počul výstrely a už len ticho," uviedol policajný šéf Doug Jenkins pre Q13 FOX.

Zlodejom sa im však nepodarilo chytiť. Rexa previezli do opatery veterinára.

Komentáre ( 0)