16. 03. 2018 13:45 , článok bol aktualizovaný 16. 03. 2018 14:52 | GUDAURI/mih

Lanovka v Gruzínsku začala rýchlo cúvať, ľudia lietali zo sedačiek

Nekontrolovateľnú lanovku sa im dlho nedarilo zastaviť.

Šialená lanovka v Gruzínsku
Šialená lanovka v Gruzínsku Foto: YouTube/tn.cz

Na YouTube sa objavilo šokujúce video z gruzínskeho lyžiarskeho strediska Gudauri. Lanovka sa tam vymkla spod kontroly a začala cúvať veľkou rýchlosťou aj s lyžiarmi na sedadlách.

Ľudia začali doslova lietať vzduchom. Niektorí začali z lanovky vyskakovať z výšky na zem. Podľa gruzínskeho portálu Georgia Today sa pri incidente zranilo osem ľudí.

Lanovka išla v šialenom tempe vzad niekoľko minút, kým sa ju kompetentným podarilo úplne zastaviť. Ľudia boli v šoku, kričali na ostatných, aby skočili dolu a vzájomne si pomáhali. Na videu je vidieť aj jedného lyžiara, ktorý zostal zakliesnený pod rozbitou sedačkou.


Lyžiari, ktorí nestihli vyskočiť, sa dostali na sedačke až k miestu, kde sa lanovka otáča. Tam ich vo vysokej rýchlosti vyhodilo do vzduchu. Sedačky sa následne polámali, odtrhli z lana a narážali do seba.

Niektorých zranených odviezli do nemocnice, ale údajne ich zranenia neboli vážne. Boli medzi nimi aj občania Švédska či Ukrajiny, vrátane jednej tehotnej ženy.

Zatiaľ nie je jasné, čo spôsobilo zrýchlenie lanovky. Zástupca lyžiarskeho strediska zatiaľ odmietol pre gruzínske médiá reagovať, uviedol portál tn.cz.

Komentáre ( 0)