09. 04. 2018 19:17 | OTTAWA/TV Markíza

Dojímavá rozlúčka s hokejistami z Kanady. Ľudia si dávajú pred domy hokejky

Na domovskom štadióne sa príbuzní, priatelia a susedia chlapcov navzájom utešovali.

Kanadskí hokejisti tímu Humboldt Broncos
Kanadskí hokejisti tímu Humboldt Broncos Foto: TV Markíza

V jednej chvíli prišli o polovicu tímu. Na štadióne v Kanade sa spomínalo na mŕtvych juniorských hokejistov, ktorí zahynuli pri dopravnej nehode.

Zrážku autobusu s kamiónom neprežilo celkovo 15 ľudí. Malé mesto, kde prakticky každý každého pozná, tragédia hlboko zasiahla.

Humboldt na stredozápade Kanady má iba 6-tisíc obyvateľov. Práve odtiaľ pochádzali mladé hokejové nádeje, ktoré zomreli pred dvoma dňami cestou na zápas. Príčina kolízie autobusu s kamiónom sa stále vyšetruje.

Tím Humboldt Broncos v jednom momente prišiel o 10 hokejistov a ďalších päť členov vrátane trénerov. Chlapci boli vo veku od 16 do 21 rokov.

Pre mestečko, kde sa všetci navzájom poznajú, sú toto najhoršie dni. Na domovskom štadióne sa navzájom utešovali, solidaritu prejavili aj tým, že pred dverami svojich domov umiestnili hokejky.

K tejto iniciatíve sa pridali stovky ľudí naprieč Kanadou a Spojenými štátmi a fotografie zverejnili na sociálnych sieťach. Pri jednej z nich sa vyníma odkaz: „Chlapci, možno ich budete potrebovať, kdekoľvek už ste."